کلنگ زنی و افتتاح پروژه های بهداشتی و درمانی خراسان شمالی با حضور معاون وزیر بهداشت

کلنگ زنی و افتتاح پروژه های بهداشتی و درمانی خراسان شمالی با حضور معاون وزیر بهداشت

خراسان شمالی چندین پروژه بهداشتی و درمانی خراسان شمالی امروز شنبه(هشتم اردیبهشت ماه) بمناسبت هفته سلامت با حضور دکتر سعید کریمی معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کلنگ زنی و راه اندازی شد.


آغاز عملیات عمرانی بیمارستان تخصصی مادر و کودک یکی از پروژه هایی بود که امروز کلنگ زنی شد. این بیمارستان در مساحتی به وسعت ۳۰ هزار متر مربع در پنج طبقه و دو فاز در محل سایت پردیس دانشگاه راه اندازی می شود. در فاز نخست این پروژه عمرانی با ۱۰۰ تخت احداث می شود که نقشه آن آماده و طراحی شده و در فاز دوم توسعه از ۱۰۰ تخت به ۳۲۰ تخت افزایش خواهد داشت که مطالعه آن در حال انجام می باشد.
بیمارستان مادر و کودک هم اکنون ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار ملی دارد که فاز مطالعه آن شروع شده و ۱۰ میلیارد تومان برای مطالعات آن تخصیص پیدا کرده است. ساخت این بیمارستان به یک هزار میلیارد تومان هزینه نیاز دارد.
راه اندازی دستگاه ام آر آی در بیمارستان امام حسن(ع)
دستگاه پیشرفته ام آر آی بیمارستان امام حسن (ع) بجنورد امروز راه اندازی شد. دستگاه پیشرفته ام آر آی این بیمارستان که از پیشرفته ترین و بروزترین دستگاههای کشور است، به ارزش بیشتر از ۴۰۰ میلیاردریال تهیه شده است که محدودیت تصویربرداری برای افراد با وزن بالا را ندارد.
این دستگاه ام آر آی دومین دستگاه ام آر آی، استان است که در یک سال قبل در حوزه دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی مورد بهره برداری قرار گرفته است.
با آغاز به کار این دستگاه، تعداد کل دستگاههای ام آر آی در حوزه دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی به سه دستگاه فعال افزایش پیدا کرده است.
راه اندازی اولین سی تی اسکن ۱۲۸ اسلایس خراسان شمالی
دستگاه سی تی اسکن پیشرفته، بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی امام حسن (ع) بجنورد از دیگر پروژه هایی است که امروز با حضور معاون وزیر بهداشت افتتاح شد.
این دستگاه اولین سی تی اسکن فوق پیشرفته ۱۲۸ اسلایس استان است. سی تی اسکن ۱۲۸ اسلایس با مبلغ بیشتر از ۲۰۰ میلیاردریال، یکی از پیشرفته ترین تجهیزات پزشکی دنیاست که با راه اندازی آن، تصویربرداری از عروق کرونر قلب امکانپذیر شده و به تشخیص و درمان بهتر و دقیق تر بیماری های قلبی کمک می نماید.
افتتاح همراه سرا و مرکز تصویر برداری دیجیتال در بیمارستان امام علی (ع) بجنورد
همراه سرای خیرساز و مرکز تصویربرداری دیجیتال بیمارستان امام علی (ع) هم از دیگر پروژه هایی بود که به بهره برداری رسید. این همراه سرا در زمینی به مساحت ۸۰ مترمربع و اعتباری بیشتر از ۱۰ میلیاردریال، توسط خیرین سلامت استان، راه اندازی و تجهیز شده است.
همچنین، رادیولوژی دیجیتال این بیمارستان هم در زیربنایی به مساحت ۶۰ متر مربع بعنوان یکی از پیشرفته ترین تجهیزات تصویربرداری افتتاح و افتتاح شد.
آغاز عملیات اجرایی مجتمع آموزشی بیمارستان خاتم الانبیا شیروان
عملیات اجرایی مجتمع آموزشی بیمارستان خاتم الانبیا شیروان هم شروع شد. این مجتمع با زیر بنای ۴۲۱۱ متر مربع و با اعتبار اولیه ۵۰ میلیاردریال کلنگ زنی شد.
منبع:

1403/02/08
19:50:36
5.0 / 5
242
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
سلامت