رئیس دانشگاه علوم پزشكی اهواز:

خوزستان همیشه با کمبود نیروهای درمانی مواجه می باشد

خوزستان همیشه با کمبود نیروهای درمانی مواجه می باشد

به گزارش سلامت، رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز به وجود بیماریهای گوناگون در خوزستان اشاره نمود و اظهار داشت: همیشه با کمبود نیروهای درمانی در خوزستان مواجه بودیم.به گزارش سلامت به نقل از مهر، محمدحسین سرمست شوشتری بامداد امروز دوشنبه در نشست با «میثم لطیفی» رییس سازمان اداری استخدامی کشور با اشاره به شرایط خاص استان خوزستان بیان کرد: این استان از نظر امنیتی، صنعتی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی اهمیت خاصی دارد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز افزود: یکی از شرایط خاص استان خوزستان، بیماریها بوده که از این حیث در کشور رکورددار است. وجود آلاینده های صنعتی، گرد و غبار، گرما و دیگر شرایط سبب شده اند تا مردم استان به بیماریهای گوناگونی مبتلا شوند.
وی اضافه کرد: همیشه با کمبود نیروهای درمانی در خوزستان مواجه بودیم که علاوه بر این مشکل، در سالهای اخیر خروج نیروهای درمانی از استان موجب وارد شدن فشار زیادی به ما و نیروهای موجود درمانی شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز اظهار داشت: انتظار می رود باتوجه به کمبود شدید نیروهای درمانی در خوزستان و لزوم ارائه خدمات مطلوب به بیماران در دولت مردمی، همه تلاش ها و نگاه ها به جذب نیرو و رفع حداکثری کمبود کادر درمانی به ویژه پرستار، متمرکز شود.
وی به لزوم همکاری همه ادارات در رفع مشکلات بهداشتی و درمانی مردم خوزستان اصرار کرد و اضافه کرد: مشکل خاص دیگر که حقیقتاً حوزه سلامت استان را با مشکل مواجه کرده، سخت بودن نگهداشت نیروها به ویژه نیروهای تخصصی در واحدهای درمانی است چونکه با وجود افزایش سطح خدمات اما تمایل نیروها برای ماندن در استان کم شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز با اشاره به آمار بیمارستان های اهواز و دیگر شهرستان ها اظهار داشت: ۱۰ بیمارستان عمومی و فوق تخصصی در اهواز و ۱۹ مرکز درمانی در سایر شهرستان های خوزستان به مردم استان خدمات رسانی می کنند. انتظار می رود با عنایت دولت مردمی و همه مسئولان کشوری و استانی، بیش از پیش به مشکلات حوزه سلامت به خصوص مشکل مالی و کمبود نیروی درمانی رسیدگی شود تا بتوانیم سطح ارائه خدمات به بیماران را با بهترین و بالاترین کیفیت انجام دهیم.

1402/09/16
21:45:05
5.0 / 5
266
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
سلامت