قابلیت ارجاع مستقیم و معکوس پرونده بیمار به همه سطوح سلامت در پرونده الکترونیک سلامت

قابلیت ارجاع مستقیم و معکوس پرونده بیمار به همه سطوح سلامت در پرونده الکترونیک سلامت

سلامت: رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت از قابلیت ارجاع مستقیم و معکوس پرونده بیمار به همه سطوح سلامت در پرونده الکترونیک سلامت، آگاهی داد.


به گزارش سلامت به نقل از ایسنا، دکتر محسن بارونی در حاشیه همایش کشوری تجلیل از دستاوردها و تکریم فعالان نظام بهداشت کشور در دولت سیزدهم در سالن همایش های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران اظهار داشت: یکی از موضوعات مهم در اجرای برنامه سلامت خانواده و نظام ارجاع ایجاد زیرساخت الکترونیک برنامه بوده است. با بوجودآوردن پرونده الکترونیک سلامت اطلاعات فرد به سطوح یک، دو و سه قابل ارجاع مستقیم و معکوس خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه این پرونده دو بخش پیشگیری، بهداشت و درمان را پوشش می دهد، اظهار داشت: شروع حرکت ایجاد این زیرساخت در وزارت بهداشت بسیار عالی بوده تا حالا و در سطح یک پرونده الکترونیک حدودا تکمیل شده است.
رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت بیان داشت: مطابق کارهای بعدی و تست هایی که انجام شده به تدریج پرونده الکترونیک سلامت برای هر شهروند تولید شده و فقط لازم است اطلاعات مربوط به هر شهروند در پرونده ها جایگذاری شود.
بارونی با اشاره به اینکه این کار نیاز به یک فراخوان عمومی دارد که انشاله صورت خواهد گرفت، اظهار داشت: تشکیل پرونده الکترونیک سلامت در روستاها هیچ مشکلی ندارد و بار عمده کار در شهرهاست.
وی افزود: در فاز دوم برنامه سلامت خانواده ۹۳ شهر کشور تحت پوشش قرار گرفته اند و درحال تکمیل نیروی اداری بوسیله طرح معاونت توسعه و ایجاد زیرساخت ها در این شهرها هستیم.
بر طبق گزارش وبدا، رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت اذعان کرد: برای اجرای فاز 3 برنامه که در انتظار مصوبات شورای عالی بیمه و قرارگاه سلامت خانواده است، باید حتما شهرهایی که به برنامه اضافه خواهند شد واجد زیرساخت های لازم برای اجرای برنامه سلامت خانواده باشند.
منبع:

1402/07/28
18:22:27
5.0 / 5
238
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیمه , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
سلامت