خوزستان پایتخت موكب ها - ۱۶۳؛

اعزام بیشتر از ۱۰۰۰ نیروی بهداشت و درمان به مرزهای اربعین

اعزام بیشتر از ۱۰۰۰ نیروی بهداشت و درمان به مرزهای اربعین

به گزارش سلامت، وزیر بهداشت از اعزام بیشتر از یک هزار نیروی بهداشت و درمان به مناطق مرزی کشور برای خدمت به زائرین اربعین حسینی اطلاع داد.به گزارش سلامت به نقل از مهر، بهرام عین الهی شامگاه پنجشنبه ضمن بازدید از مرز شلمچه در جمع خبرنگاران اظهار نمود: خدا رو شکر می کنم که توفیق حاصل شد که در شلمچه که به قول مقام معظم رهبری قطعه ای از بهشت است، حضور داریم.
وی ضمن اشاره به این که زائرین حسینی از مرز شلمچه درحال عبور هستند و شور و شوق زیادی در میان آنها وجود دارد، اظهار داشت: آمادگی خیلی خوبی در حوزه بهداشت و درمان در مرز شلمچه وجود دارد و از درمانگاه شهید سلیمانی بازدید کردیم و عاشقان امام حسین در کادر بهداشت و درمان حضور دارند و عاشقانه به زائرین خدمت می کنند.
عین الهی اضافه کرد: اتوبوس آمبولانس هم به صورت سیار در مرز شلمچه حضور دارد و از آنجائیکه امکانات خوب دارویی، اکسیژن و سردکننده در آن وجود دارد، خدمات خوبی به زائرین عرضه می شود.
وی افزود: سفارش من زائرین اینست که مابین ساعات ۱۰ بامداد تا ۴ بعدازظهر تردد نکنند و پیاده روی خویش را در بیرون از این ساعات انجام بدهند. در طول راه اگر خسته شدند حتما استراحت کنند و گذاشتن کلاه در زمان تابش آفتاب بسیار کمک کننده است.
وزیر بهداشت اضافه کرد: افراد نسبت به توان خود پیاده روی کنند و نیاز نیست همه مسیر را پیاده بروند و تلاش کنند در زمان خستگی در موکب ها خویش را خنک و از نوشیدنی استفاده نمایند.
وی اظهار داشت: بیمارستان های ما در آبادان و خرمشهر و مرزهای شلمچه، مهران و… بیمارستان های ثابتی که در پایانه ها فعال می باشند، از آمادگی بالایی برای خدمت به زائرین برخوردار می باشند.
عین الهی بیان نمود: بیشتر از هزار نفر از کارکنان ما به مناطق مرزی کشور اعزام شدند و در بخش های مختلف، پزشکی، پرستاری و بهداشت آماده خدمت هستند.
وی ضمن اشاره به بحث جوانی جمعیت، اظهار داشت: در مورد جوانی جمعیت در بحث بیمه، بیمار حداقل هزینه را پرداخت و ۹۰ درصد هزینه ها را ما پرداخت می نماییم، خانم های آبستن و کودکان تا پنج سال خدمات مجانی می گیرند، ضمن این که ۶۰ مرکز خدمات ناباروری در کشور بوجود آمده است.

1402/06/05
13:16:33
5.0 / 5
310
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
لینک دوستان سلامت
سلامت