اعمال ممنوعیت های بیشتر بر سیگارهای الکترونیکی در نیوزیلند

اعمال ممنوعیت های بیشتر بر سیگارهای الکترونیکی در نیوزیلند

به گزارش سلامت، مقامات نیوزیلند روز گذشته (سه شنبه) ممنوعیت مصرف سیگارهای الکترونیکی یک بار مصرف را اعلام و محدودیت های مصرف سیگار را در این کشور تشدید کردند.


به گزارش سلامت به نقل از مدیکال اکسپرس، وزیر بهداشت نیوزیلند اعلام نمود که استفاده از سیگارهای یک بار مصرف از ماه آگوست ممنوع خواهد شد.
وی در اطلاعیه ای اظهار داشت: خیلی از جوانان از سیگارهای الکترونیکی استفاده می نمایند و بنابراین است که ما چندین اقدام برای پیشگیری از تشدید این روند انجام می دهیم.
همینطور فعالیت مغازه های جدیدی که در آنها سیگارهای الکترونیکی در نزدیکی مدارس فروخته می شود هم مجاز نخواهند بود.
وزیر بهداشت نیوزیلند اذعان کرد که دولت می خواهد بین پیشگیری از شروع مصرف سیگار توسط جوانان و اجازه دادن به مردم جهت استفاده از سیگار الکترونیکی بعنوان اقدامی کمکی برای ترک سیگار، تعادل ایجاد نماید.
شش ماه پیش، نیوزیلند اعلام نمود که سیگار را برای همه افراد زیر ۱۴ سال به صورت دائم ممنوع می کند.
بر مبنای آمارهای رسمی، تعداد بزرگسالانی که در نیوزیلند سیگار می کشند هم اکنون نسبتا کم و تنها هشت درصد است. با این وجود نخست وزیر این کشور اعلام نمود که اعمال محدودیت های مرتبط با استفاده از سیگارهای الکترونیکی برای جوانان ضروریست.
طبق داده های یک مطالعه که در سال ۲۰۲۱ انجام شده، تقریبا از هر پنج نوجوان مدرسه ای در نیوزیلند، یک نفر حداقل یک مرتبه در روز سیگار می کشد.
وزیر بهداشت استرالیا هم به تازگی از اعمال محدودیت های سختگیرانه ای برای مقابله با مصرف سیگار الکترونیکی اطلاع داده است.
این مقام بهداشتی استرالیا در اینباره تصریح کرد که این کشور واردات سیگارهای الکترونیکی را محدود و در مواردی حتی ممنوع خواهد نمود.
مقامات بهداشتی این کشور قصد دارند دستگاههای سیگار الکترونیکی تک کاره را ممنوع، واردات دستگاههای بدون احتیاج به نسخه دکتر را متوقف و همینطور میزان نیکوتین موجود در سیگارهای الکترونیکی را محدود کنند.
سیگارهای الکترونیکی در اوایل دهه ۲۰۰۰ میلادی عرضه شدند و در ابتدا بعنوان جایگزینی کم ضررتر برای سیگارهای سنتی بسته بندی شده با مواد شیمیایی سرطان زا، معرفی گشتند. با این وجود مجموعه ای از تحقیقات نشان داده اند که سیگارهای الکترونیکی می توانند بسیار اعتیادآور باشند.
منبع:

1402/03/18
14:29:35
5.0 / 5
326
تگهای خبر: بهداشت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
سلامت