محققان پی بردند؛

طب سوزنی در کاهش وزن موثر است

طب سوزنی در کاهش وزن موثر است

به گزارش سلامت تحریک گوش با طب سوزنی با فواید بسیاری برای سلامتی مرتبط می باشد.به گزارش سلامت به نقل از مهر به نقل از مدیکال نیوز، طب سوزنی جز طب سنتی چینی با چندین مزیت بالقوه برای سلامتی همچون تسکین درد است.
محققان هنوز درحال کار برای درک مزایای کامل روشهای فنی مختلف طب سوزنی هستند.
یک مطالعه نشان داد که طب سوزنی با استفاده از مهره های روی گوش امکان دارد در کاهش وزن مؤثر باشد.
آنها دریافتند که استفاده از دانه های طلا برای تحریک طب سوزنی در نقاط مهم گوش امکان دارد به بهبود نتایج کاهش وزن برای مردان کمک نماید.
محققان خواستند بر مبنای داده های قبلی اثر کاهش وزن استفاده از تحریک طب سوزنی گوش را بررسی نمایند. در این روش طب سوزنی به جای استفاده از سوزن، از مهره هایی استفاده می شود که به نواحی کلیدی گوش فشار می آورند.
آنها اطلاعات ۸۱ شرکت کننده مرد ژاپنی را جمع آوری کردند. آنها به دنبال مقایسه اثر کاهش وزن با زنانی بودند که تحت برنامه کاهش وزن مشابهی قرار گرفته بودند.
شرکت کنندگان در برنامه کاهش وزن با استفاده از مهره های طلایی کوچک که زیر نوار چسب قرار داده شده بودند، تحریک طب سوزنی گوش را در شش ناحیه کلیدی گوش دریافت نمودند. به آنها دستور داده شد که میزان غذای مصرفی خویش را به نصف کاهش دهند. شرکت کنندگان مکمل های غذایی خاصی را برای اطمینان از عدم بروز کمبود دریافت نمودند.
آنها دریافتند که شرکت کنندگان به صورت متوسط ۸.۶ کیلوگرم کاهش وزن داشتند و دور کمرشان به صورت قابل توجهی کاهش پیدا کرد. آنها همینطور شاهد بهبود نسبت توده عضلانی به چربی بدن بودند. این نشان داده است که شرکت کنندگان چربی کلی را کاهش دادند و توده عضلانی تقریبا یکسان باقی ماند.
مردان نسبت به زنان بهبود بیشتری در نسبت توده عضلانی به چربی نشان دادند. اما مردان نسبت به زنان شاهد کاهش بیشتر توده عضلانی و کاهش بیشتر در میزان متابولیسم پایه بودند.
با این حال، نتایج کلی نشان داده است که فواید این مداخله در کاهش وزن برای مردان تقریبا یکسان یا بهتر از نتایج برای زنان بوده است.منبع:

1402/03/10
09:17:59
5.0 / 5
379
تگهای خبر: سلامت , طب سنتی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان سلامت
سلامت