مدیركل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت تاكید كرد؛

طب ایرانی به درمان ناباروری و افزایش جمعیت کمک می کند

طب ایرانی به درمان ناباروری و افزایش جمعیت کمک می کند

به گزارش سلامت، مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت، بر استفاده از ظرفیت طب ایرانی در اجرای سیاست های جمعیتی و درمان ناباروری تاکید نمود.


به گزارش سلامت به نقل از مهر، نفیسه حسینی یکتا، با اشاره به این که روند رشد جمعیت در کشور نشان میدهد که در سال هایی نه چندان دور جامعه ای پیر خواهیم داشت، اظهار داشت: استفاده از ظرفیت طب ایرانی برای درمان ناباروری در کنار درمان های طب رایج موضوعی است که در خیلی از مراکز طب تلفیقی در دنیا استفاده می شود. وی ادامه داد: تا حالا تحقیقات مختلفی با موضوع طب ایرانی و درمان ناباروری انجام شده که نتایج قابل توجهی داشته است و این نشان میدهد که طب ایرانی در این زمینه می تواند بسیار کمک نماید. حسینی یکتا اضافه کرد: اساس طب ایرانی بر اصلاح سبک زندگی بنا شده است و سفارش هایی در راستای ارتقای سلامت زوجین پیش از حاملگی دارد، اگر فرهنگ اصلاح سبک زندگی و خودمراقبتی را در کشور جا بیندازیم، موفقیتی بزرگ در عبور از بحران جمعیتی کشور خواهد بود. وی اشاره کرد: تعدادی از درمان های طب ایرانی در مراکز ناباروری معتبر کشور مورد آزمایش قرار گرفته و بیان کننده این بوده است که می تواند برای درمان ناباروری و باروری کم عارضه یا بی عارضه کمک کننده باشد و نتایج مطالعه بر روی زوج های نابارور بصورت مقالاتی در مجلات معتبر به چاپ رسیده است.

مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت افزود: استفاده از ظرفیت طب ایرانی در حل بحران جمعیت و استفاده از این ظرفیت در پیش گیری از ناباروری و داشتن نسل سالم، جوانی جمعیت، پشتیبانی از خانواده در وزارت بهداشت درحال پیگیری است.

1402/02/29
15:22:30
5.0 / 5
365
تگهای خبر: بهداشت , درمان , زندگی , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان سلامت
سلامت