دستاورد جدید پزشكی؛

داروی جدید کووید در مقابل تمامی سویه ها حفاظت ایجاد می کند

داروی جدید کووید در مقابل تمامی سویه ها حفاظت ایجاد می کند

به گزارش سلامت، یک داروی جدید آنتی بادی جهت کمک به مبارزه با عفونت کووید۱۹ در افراد دارای نقص ایمنی امکان دارد تا آخر سال در دسترس باشد.به گزارش سلامت به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، شرکت آسترازنکا اعلام نمود که درمان جدید، به نام AZD۳۱۵۲، به نظر می آید که در همه سویه های مختلف کار می کند و به صورت بالقوه ایمنی لازم را برای افرادی که دارای نقص ایمنی هستند که واکسیناسیون از آنها محافظت کافی را ایجاد نکرده است، فراهم می آورد.
«منه پانگالوس»، معاون اجرایی بیودارویی در AstraZeneca، اظهار داشت: «مطالعات آزمایشگاهی نشان داد که AZD۳۱۵۲ همه سویه های کووید ۱۹، همچون Arcturus، آخرین سویه نگران کننده را خنثی می کند.»
نتایج آزمایش روی این دارو امکان دارد تا سپتامبر منتشر شود و امکان دارد منجر به مجوز استفاده اضطراری از جانب سازمان غذا و داروی ایالات متحده شود.
AstraZeneca قبلاً نتایج آزمایش های آزمایشگاهی امیدوارکننده ای را برای این دارو اعلام نموده بود. این شرکت اظهار داشت که امکان دارد این دارو برای ۲ درصد از افرادی که سیستم ایمنی آنها بعد از واکسیناسیون مقاومت موثری عرضه نمی دهد مفید باشد.
پانگالوس اظهار داشت: «ما امیدواریم AZD۳۱۵۲ را بعنوان یک درمان پیشگیرانه جدید در نیمه دوم سالجاری در دسترس قرار دهیم.»
AZD۳۱۵۲ بر مبنای یک آنتی بادی مشتق شده از سلول های B اهدایی افراد آلوده قبلی است.
از آنجاییکه سویه های اومیکرون کمتر تحت تأثیر درمان های موجود قرار گرفته اند، احتیاج به جایگزینی برای درمان های فعلی بوده است.
به گفته محققان، در حالیکه درمان های Paxlovid وremdesivir هنوز وجود دارند، اما فقط ویروس را سرکوب می کنند.


منبع:

1402/02/15
12:51:57
5.0 / 5
382
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان سلامت
سلامت