در گفت وگو با سلامت اعلام شد

آخرین وضعیت پرونده مرگ یک نوزاد در بیمارستان شهریار

آخرین وضعیت پرونده مرگ یک نوزاد در بیمارستان شهریار

به گزارش سلامت، مدیرکل مرکز نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت، آخرین گزارش در ارتباط با بررسی پرونده نوزاد فوت شده در بیمارستان امام سجاد (ع) شهریار را شرح داد.دکتر سلمان حیدری در گفتگو با ایسنا، درمورد اخبار در ارتباط با نوزاد فوت شده در بیمارستان امام سجاد (ع) شهریار، اظهار داشت: در رابطه با این مورد وزیر بهداشت شخصا ورود و رئیس بیمارستان را عزل کردند. این برخورد انجام شد، اما یکسری اقدامات اصلاحی هم باید صورت گیرد که باید در کمیته ای که در ارتباط با بحث مرگ و میر مادر و نوزاد در وزارت بهداشت وجود دارد، مطرح شود. البته روز گذشته این کمیته با حضور معاون درمان وزارت بهداشت در دانشگاه علوم پزشکی ایران تشکیل جلسه داد و مسائل مورد بررسی قرار گرفت.

وی اضافه کرد: ازاین رو مبحث حتما بررسی می شود و در مواردی که نواقصی در فرآیندها وجود دارد، باردیگر دستورالعمل ها تدوین می شوند تا اگر احیانا فرآیندی ایراد دارد، اصلاح گردد. در عین حال با هر یک از افراد هم به نسبت قصوری که در این پرونده داشتند، برخورد لازم صورت خواهد گرفت.

حیدری در رابطه با ضرورت بررسی دستورالعمل در ارتباط با بحث تایید فوت، اظهار داشت: این اقدام باید صورت گیرد و بامداد امروز هم این مورد مورد بررسی قرار گرفت. در این حوزه پیگیر هستیم که اگر دستورالعمل قبلی در این عرصه نواقصی دارد یا مواردی داشته که رعایت نشده، بررسی و اصلاح شوند.

وی اظهار داشت: به صورت کلی بحث مرگ و میر نوزادان و مادران در کمیته مرگ و میر در ارتباط با این حیطه هم در مرکزی که چنین اتفاقی رخ می دهد، هم در سطح دانشگاه علوم پزشکی و هم در سطح وزارت بهداشت بررسی می شود.

منبع:

1402/02/04
15:26:41
5.0 / 5
314
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
سلامت