اعلام اسامی تعدادی از ساختمان های بسیار پرخطر در مرکز تهران

اعلام اسامی تعدادی از ساختمان های بسیار پرخطر در مرکز تهران

سلامت: عضو شورای شهر تهران، اماکنی همچون سرای وحید، سرای حاج ملاعلی، پاساژ حمام قبله، پاساژ رضوی، پاساژ و سینما اروپا، پاساژ گراند هتل، سرای مشیر خلوت، سرای سید ولی، سرای اتفاق، پاساژ کمپانی، سرای میرزا اسماعیل، پاساژ شناسا، پاساژ زورخانه، پاساژ وحدت، پاساژ بلور، سرای باغچه، سرای رشتی، پاساژ طلا زاد، پاساژ صفوی، پاساژ امین، پاساژ علمی، ببمارستان طرفه و بیمارستان سینا را همچون ساختمان های بسیار پرخطر منطقه 12 شهرتهران برشمرد.


به گزارش سلامت به نقل از ایسنا، مهدی بابایی در چهل و هشتمین جلسه کمیته ایمنی و مدیریت بحران شهر تهران که در منطقه ۱۲ شهرداری تهران انجام شد با تأکید بر این که شهروندان باید از ساختمان ها یا پاساژهای ناایمن شهر تهران باخبر باشند، اظهار داشت: شاید در این برهه زمانی اطلاع رسانی همه ساختمان های نا ایمن شهر تهران در دستورکار قرار نداشته باشد اما به شکل موردی این اتفاق خواهد افتاد. چونکه موضوع حفظ جان مردم و آتش نشان ها حیاتیست و شهروندان تبعات اتفاقات حوادث ناگوار ناایمنی در شهر را در حوادثی مانند پلاسکو مشاهده کرده اند.
عضو شورای اسلامی شهر تهران با اعلان اینکه برمبنای برنامه ریزی انجام شده، در برنامه چهارساله چهارم شهر تهران، باید نرخ رشد حوادث داخل ساختمان متوقف شود، اظهار داشت: بر طبق این برنامه ریزی در سال ۱۴۰۴ نیز باید شاهد کاهش حوادث باشیم که این مساله مستلزم کارهای فرهنگی و آموزشی است.
بابایی از مدیران شهرداری تهران خواست در امتداد کاهش حوادث و افزایش ایمنی شهر تهران از هیچ فعالیتی خصوصاً کارهای فرهنگی و آموزشی کوتاهی نکنند و اظهارکرد: مدیرانی که نتوانند نرخ رشد حوادث را با کارهای فرهنگی و آموزشی کاهش دهند باید از شهرداری تهران بروند.
رییس کمیته ایمنی و مدیریت بحران شورای اسلامی شهر تهران همین طور بر ضرورت ایمن سازی مراکز درمانی و آموزشی در مناطق مختلف پایتخت اصرار کرد و اظهار داشت: شهرداران مناطق، اعتبارات کمک به مدارس را که در اعتبارات معاونت فرهنگی لحاظ شده است، به مدارسی اختصاص دهند که تاییدیه ایمنی دارد. با اندیشیدن این تمهیدات، می توان امیدوار بود که ایمن سازی مدارس با سرعت بیشتری انجام شده و جدی گرفته شود.
وی با اشاره به وضعیت منطقه ۱۲ شهرداری تهران در زمینه ایمنی و مدیریت بحران، اضافه کرد: بیشترین جمعیت شناور در ایام عادی در این منطقه یک و نیم تا دو میلیون نفر خصوصاً در محدوده بازار است که این مساله ضرورت ایمنی بازار را بیشتر می کند. هم اکنون اقدامات موثری در زمینه ایمنی بازار به انجام می رسد و آتش نشانان در این محدوده مستقر هستند اما باید با تمهیدات ویژه ای میزان حوادث این محدوده را نیز کم کرد.
بنا بر اعلام روابط عمومی آتش نشانی تهران، عضو شورای شهر تهران، اماکنی همچون سرای وحید، سرای حاج ملاعلی، پاساژ حمام قبله، پاساژ رضوی، پاساژ و سینما اروپا، پاساژ گراند هتل، سرای مشیر خلوت، سرای سید ولی، سرای اتفاق، پاساژ کمپانی، سرای میرزا اسماعیل، پاساژ شناسا، پاساژ زورخانه، پاساژ وحدت، پاساژ بلور، سرای باغچه، سرای رشتی، پاساژ طلا زاد، پاساژ صفوی، پاساژ امین، پاساژ علمی، ببمارستان طرفه و بیمارستان سینا را از ساختمان های بسیار پرخطر منطقه بر شمرد.1402/01/30
21:42:20
5.0 / 5
382
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
سلامت