سند سلامت بخش در وزارت بهداشت رونمایی شد

جزئیات بستری رایگان بیماران ارجاعی در ۳ استان

جزئیات بستری رایگان بیماران ارجاعی در ۳ استان

سلامت: بامداد امروز سند ملی «سلامت بخش» با حضور وزیر بهداشت و رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس رونمایی گردید.


به گزارش سلامت به نقل از ایسنا، بامداد امروز از سند ملی «سلامت بخش» به عنوان اولین مرحله طرح رایگان شدن بستری بیمارانی که بوسیله نظام ارجاع مراجعه کنند، در شهرهای زیر ۲۰هزار نفر و روستاهای سه استان بوشهر، خراسان جنوبی و کردستان با حضور وزیر بهداشت و رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، رونمایی گردید.
بر اساس اعلام مسئولان وزارت بهداشت، بر طبق این طرح که ابتدا در شهرهای زیر ۲۰هزار نفر و روستاهای سه استان بوشهر، خراسان جنوبی و کردستان اجرا می شود، در زمینه خدمات ضروری درمانی، اگر بیماران بوسیله نظام ارجاع مراجعه کنند، هیچ پرداختی از جیب نخواهند داشت و خدمات بصورت رایگان به آنها ارائه می شود.
قبل از این نیز مسئولان وزارت بهداشت اعلام نموده بودند که برای اجرا و گسترش پزشکی خانواده و نظام ارجاع برنامه ریزی کرده اند و بر این اساس بحث اجرای پزشکی خانواده از شروع دی ماه در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر عنوان شد.
همین طور با تشکیل قرارگاه نظام ارجاع در وزارت بهداشت، اتصالات ارجاع از سطح یک خدمات به سطح دو یعنی ارجاع به متخصص و فوق تخصص برقرار و مشوق هایی هم اعلام شد؛ بطوریکه اگر کسی بوسیله پزشک خانواده و نظام ارجاع از سطح یک به سطح دو آمد، اگر نیاز به خدمت بستری و ضروری داشت، فرانشیزش صفر و رایگان باشد. به همین دلیل هم امروز از سند «سلامت بخش» برای اجرای این برنامه تشویقی در سه استان رونمایی گردید.
منبع:

1401/12/22
12:41:00
5.0 / 5
361
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
لینک دوستان سلامت
سلامت