نتایج یك نظرسنجی نشان داد؛

بیماران كرونا چقدر از برخورد كادر درمان رضایت دارند

بیماران كرونا چقدر از برخورد كادر درمان رضایت دارند

سلامت: محمد آسایی مشاور وزیر بهداشت، نتایج نظرسنجی میزان رضایت افرادی كه به سبب مبتلاشدن به كرونا در بیمارستان بستری یا در منزل مراقبت شده اند را اعلام نمود.


به گزارش سلامت به نقل از مهر، برمبنای نتایج این نظرسنجی که توسط جهاد دانشگاهی در تیر ماه ۹۹ انجام شد، بعد از تهیه پرسشنامه مجزا برای دو گروه بستری و سرپایی شماره تلفن های بیش از ۱۰ هزار نفر که در سه ماهه اول سال جاری به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده بودند، از سیستم آمار و اطلاعات وزارت بهداشت ستاندن و جهاد دانشگاهی برای رسیدن به تعداد حدود ۲۰۰۰ نمونه مجبور به تماس تلفنی با ۹۱۸۳ شماره تلفن شده است. بر این اساس، با ۱۱۶۸ مورد سرپایی و ۸۰۱۵ مورد بستری تماس حاصل شده که ۴۷۵ نفر در بخش سرپایی و هزار و ۵۴۸ مورد در بخش بستری به تماس ها پاسخ داده اند که ۲۸ درصد از مبتلایانی که در منزل تحت مراقبت بودند، معتقدند پس از آنها فرد دیگری از اعضای خانواده نیز به کرونا مبتلا شده است. در این بررسی میزان رضایت دو گروه پرسشگری (درمان در منزل و بیمارستان) از تیم سلامت، مجموعه وزارت بهداشت و همه دستگاه های اجرایی مشخص شد که در جدول زیر از ۱۴ تا ۲۰ نشان داده شده است.
در خصوص پروسه پذیرش در بیمارستان، ۱۱.۴ درصد افراد نمونه گفته اند به محض مراجعه به بیمارستان بستری شده اند. ۴۳ درصد یک ساعت و کمتر، زمان بستری شدن آنها طول کشیده است. همین طور ۲۳.۸ درصد افراد ۲ تا ۲ ساعت، ۱۰.۱ درصد چهار تا پنج ساعت و مابقی (کمتر از ۱۲ درصد) بیش از ۵ ساعت برای بستری شدن منتظر ماندند. در مجموع درصد قابل توجهی از بستری شدگان معتقدند پروسه پذیرش در بیمارستان خوب و بسیار عالی بوده است. بر طبق این گزارش، ۵۵ درصد از بیماران بین ۲ تا ۷ روز در بیمارستان بستری بوده اند. ۸۴.۲ درصد افراد مورد مطالعه نحوه برخورد پرستاران و ۸۷.۶ در نحوه برخورد پزشکان را خوب یا خیلی خوب ارزیابی کرده اند. همچنین، مهارت و دانش پزشکان از نظر ۸۰.۷ درصد افرادی که در بیمارستان ها بستری بوده اند، خوب یا خیلی خوب ارزیابی شده است.۳۳.۳ درصد پاسخگویان هزینه ای در زمان ترخیص پرداخت نکرده اند. ۷.۴ درصد افراد کمتر از ۱۰۰ هزار تومان، ۹.۲ درصد بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار تومان، ۱۷.۸ درصد بین ۲۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان و تنها ۹ درصد بین ۵۰۰ تا یک میلیون تومان پرداخت کرده اند. مابقی یا بیش از یک میلیون، از میزان پرداخت خبر نداشته اند.


منبع:

1399/05/20
22:35:37
5.0 / 5
1366
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان سلامت
سلامت