وزیر بهداشت:

بوشهر به قطب تشخیص سرطان تبدیل می شود

بوشهر به قطب تشخیص سرطان تبدیل می شود

به گزارش سلامت، بوشهر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: بوشهر به یک مرکز تشخیص و درمان سرطان در کشور تبدیل می شود.


دکتر بهرام عین اللهی جمعه ۱۲ اسفند در آئین بهره برداری از دستگاه پت سی تی بوشهر اظهار نمود: در جهت توسعه زیرساخت های درمانی و تجهیز مراکز تلاشهای گسترده ای صورت گرفته است.
وی خاطرنشان کرد: مجوز جذب ۲۵ هزار نفر برای به کارگیری در قسمت های مختلف این وزارت خانه در سطح کشور گرفته شد و به تدریج فرایند آن در حال انجام می باشد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اضافه کرد: با عنایت به لزوم جذب نیرو در مناطق دورافتاده به طورقطع جذب نیرو در مناطق محروم با اولویت بالاتری صورت می گیرد.
عین اللهی بیان نمود: در همین ارتباط در یک سال قبل جهشی در جذب نیروهای تخصصی بخصوص در استان بوشهر داشته ایم و امروز از نظر تأمین نیروهای تخصصی استان در وضعیت بسیار مساعدی قرار دارد.
وی افزود: تصویب یک سری مصوبه و دادن امتیازهایی برای مناطق محروم سبب شده نیروهای تخصصی بیشتری جذب این مناطق شوند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن اشاره به اهمیت بومی گزینی نیروهای متخصص اظهار نمود: با عنایت به اهمیت بومی گزینی نیروهای متخصص دراین ارتباط سهمیه دستیاری برای پزشکان قرار داده شد که به این صورت نیروهای متخصص از نیروهای بومی گرفته شود.
عین اللهی ضمن اشاره به طرح توسعه و تجهیز مرکز تحقیقات پزشکی هسته ای بوشهر اظهار داشت: اعتقادم بر اینست که هر نقطه از کشور می تواند ممتاز باشد و کارهایی انجام دهد که در نقاط دیگر صورت نمی گیرد.
وی افزود: سال قبل مرکز تحقیقات پزشکی هسته ای بوشهر بر روی تشخیص سرطان بر روی حیوانات کار می کرد و امروز این مرکز به مجموعه ای پیشرفته با مساحت هزار مترمربع و با ۹۰ میلیارد تومان اعتبار بعنوان مرکز پیشرفته تشخیص و درمان سرطان با تسلط بر علوم و روش های جدید که نه تنها در کشور بلکه در منطقه بی نظیر است تبدیل گشته است.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خاطرنشان کرد: دستگاه سی تی اسکن و تشخیصی با تلفیقی از انواع و اقسام داروهایی که به کاربرده می شود برای تشخیص سه بعدی و دقیق از محل تومورهای سرطانی امروز در این مرکز صورت می گیرد.
عین اللهی با تاکید بر این که قدم اول در درمان تشخیص است اظهار داشت: تشخیص تومور و این که در کجا قرار گرفته و وسعت و اندازه آن چقدر است برای شروع کار درمان فرایند بسیار مهمی است که امروز این کار با استفاده از رادیو داروهای جدید صورت می گیرد.
وی بابیان این که رویکرد معاونت تحقیقات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شناسایی قطب هایی در قسمت های مختلف و هدایت امکانات به سمتی که استعداد دارد است خاطرنشان کرد: این امر سبب می شود که بوشهر بعنوان یک مرکز تشخیص و درمان سرطان در کشور تبدیل گردد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: بر این اساس حمایت جدی از طرح توسعه و تجهیز مرکز تحقیقات پزشکی هسته ای بوشهر صورت می گیرد که بتواند درمان سرطان را در کشور انجام دهد و این مرکز توانمندی درمان هزار بیمار در استان و خارج از استان را دارد.
عین اللهی اظهار داشت: با ایجاد این مرکز گامی مهم در بحث گردشگری سلامت در استان بوشهر برداشته شده و زمینه ای است تا افزون بر سرویس دهی به بیماران داخلی فرصتی است برای عرضه خدمات درمانی به سایر کشورهای منطقه است.
وی تصریح کرد: این مژده را به مردم استان بوشهر می دهیم که امروز این استان بعنوان قطب تشخیص و درمان سرطان به صورت پیشرفته تبدیل گشته و اسم بوشهر بعنوان مراکز پیشرفته در دنیا معروف می شود.
منبع:

1401/12/13
09:19:32
5.0 / 5
358
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمار , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
لینک دوستان سلامت
سلامت