فراخوان سازمان جهانی بهداشت برای تأمین نیازهای بهداشتی در زلزله ترکیه و سوریه

فراخوان سازمان جهانی بهداشت برای تأمین نیازهای بهداشتی در زلزله ترکیه و سوریه

به گزارش سلامت، سازمان جهانی بهداشت، جمعه ۲۸ بهمن برای جمع آوری ۸۴.۵ میلیون دلار به هدف تأمین نیازهای بهداشتی بعد از زلزله ترکیه و سوریه فراخوان داد.


به گزارش سلامت به نقل از ایسنا، این سازمان در اطلاعیه ای اعلام نمود: «درخواست اولیه به وضعیت بهداشتی دو کشور بعد از این فاجعه انسانی، تهدیدات اصلی در زمینه بهداشت، نحوه پاسخگویی سازمان جهانی بهداشت بعد از زلزله و اولویت های تعامل با نتایج بهداشتی در دو کشور می پردازد.»
سازمان ملل متحد، پنج شنبه، دو روز بعد از اعلام فراخوان جمع آوری ۴۰۰ میلیون دلار برای مردم سوریه، از جهانیان درخواست نمود که بیشتر از یک میلیارد دلار برای پشتیبانی از عملیات امدادی در ترکیه جمع آوری شود.
شایان ذکر است که نجات یافتگان در مناطق گسترده زلزله زده، در چادرها، مساجد، مدارس یا خودرو ها، در سرمای شدید نزدیک صفر درجه زمستان، شب را سپری می کنند.
سازمان جهانی بهداشت، نگرانی خویش را بخصوص در مورد ایمنی مردم در شمال غربی سوریه که شاهد بیشترین تلفات زمین لرزه بود، ابراز کرد که خیلی از آنها، با ورود آذوقه به طور عمده به دیگر مناطق زلزله زده، احساس می کنند که به فراموشی سپرده شده و به حال خود رها شده اند.
بر مبنای آمارگیری انجام شده توسط سازمان های غیردولتی، حدود ۵۰ هزار خانوار در شمال غرب سوریه به چادر یا سرپناه فوری نیاز دارند.
به گزارش سازمان ملل متحد، حدود ۱۴۳ کامیون حامل کمک های بشردوستانه از ۹ فوریه از راه گذرگاه های «باب الهوا» و «باب السلامه» در مرز با ترکیه تا عصر پنج شنبه وارد شمال غرب سوریه شد.1401/11/29
13:05:28
5.0 / 5
383
تگهای خبر: بهداشت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
سلامت