آمار جهانی کرونا افزایش تلفات در انگلیس

آمار جهانی کرونا افزایش تلفات در انگلیس

سلامت: سلامت: بنابر تازه ترین آمار جهانی کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-19 در دنیا تا حالا به 671 میلیون و 450 هزار و 384 نفر رسیده و مرگ شش میلیون و 730 هزار و 949 بیمار نیز تایید شده است.


به گزارش سلامت به نقل از ایسنا، همین طور برمبنای آمار رسمی ارائه شده در جدول جهانی "ورلداُمتر"، طی شبانه روز گذشته کرونا در جهان جان ۷۳۶ نفر را گرفته است همین طور در ۲۴ ساعت گذشته ۱۹۸ هزار و ۲۰۵ ابتلای جدید جهانی نیز به ثبت رسیده است.
آمارها در عین حال نشان میدهد که ژاپن با ثبت ۴۱۵ فوتی طی شبانه روز گذشته بیشترین شمار مرگ های کووید را در جهان داشته است.
آمریکا همین طور با بیش از ۱۰۳ میلیون مبتلا و عبور از ۱.۱ میلیون قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.
در اروپا همین طور فرانسه با ثبت بیش از ۳۹ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار مبتلاشدن در میان کشورهای قاره سبز است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۴ هزار قربانی، همچنان بالاترین رقم مرگ و میر کرونائی را در بین کشورهای اروپایی دارد.
در انگلیس نیز در ایام اخیر شمار فوت شدگان کرونائی بیشتر شده و این کشور حالا بعد از روسیه، دومین کشور اروپایی است که شمار قربانیان آن از ۲۰۰ هزار نفر فراتر رفته است.
بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تا حالا داشته اند تا ظهر امروز (دوشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
#نام کشورمجموع مبتلایانمجموع فوتی ها۱ایالات متحده۱۰۳، ۵۷۷، ۳۹۱۱، ۱۲۵، ۵۴۱۲هند۴۴، ۶۸۱، ۸۸۴۵۳۰، ۷۲۶۳فرانسه۳۹، ۴۵۱، ۷۷۱۱۶۳، ۳۴۷۴آلمان۳۷، ۶۰۵، ۱۳۵۱۶۳، ۷۷۵۵برزیل۳۶، ۶۳۸، ۴۲۱۶۹۵، ۳۸۰۶ژاپن۳۱، ۴۷۱، ۰۱۱۶۲، ۹۶۳۷کره جنوبی۲۹، ۸۲۱، ۰۳۵۳۲، ۹۸۴۸ایتالیا۲۵، ۳۶۳، ۷۴۲۱۸۵، ۹۹۳۹انگلیس۲۴، ۲۴۳، ۳۹۳۲۰۲، ۱۵۷۱۰روسیه۲۱، ۸۶۰، ۹۰۲۳۹۴، ۴۳۸همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۶۲ هزار و ۶۱۰ مورد مبتلاشدن و ۱۴۴ هزار و ۷۲۷ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ هم اکنون در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.
روند افزایش آمار مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ که تا حالا در ۲۲۹ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
منبع:

1401/10/27
10:47:05
5.0 / 5
466
تگهای خبر: بیمار , بیماری , كرونا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
لینک دوستان سلامت
سلامت