مطالعات نشان می دهد؛

داروی فشارخون در درمان اختلال استرس بعد از سانحه موثر است

داروی فشارخون در درمان اختلال استرس بعد از سانحه موثر است

به گزارش سلامت، دانشمندان می گویند شواهد جدیدی وجود دارد که نشان داده است یک داروی فشار خون قدیمی می تواند درمانی برای کاهش اثرات ناشی از اختلال استرس بعد از سانحه باشد.به گزارش سلامت به نقل از مهر به نقل از ساینس دیلی، کلونیدین معمولا بعنوان یک داروی فشار خون بالا استفاده می شود. این دارو قبلاً هم در اختلال استرس بعد از سانحه مورد مطالعه قرار گرفته است چونکه کلونیدین روی گیرنده های آدرنرژیک در مغز عمل می کند.
تصور می شود این گیرنده ها در اختلال استرس بعد از سانحه فعال شده و در تحکیم یک حافظه صدمه زا نقش دارند.
«شین وانگ»، سرپرست تیم تحقیق از دانشکده پزشکی جورجیا، می گوید: «نتایج نشان داده است که کلونیدین می تواند به تعداد قابل توجهی از افراد مبتلا به اختلال استرس بعد از سانحه و همینطور علل طولانی تر مانند جنگ و سایر خشونت ها، درمان فوری عرضه نماید.»
دانشمندان معتقدند که کارآزمایی های بالینی در مقیاس بزرگ برای تاثیر کلونیدین بر اختلال استرس بعد از سانحه ضروری می باشد. مطالعات آنها همینطور نشان داده است که سایر روش های درمانی جدید با بررسی تاثیر فعال شدن پروتئین کلیدی به نام کوفیلین توسط داروهای موجود قابل شناسایی هستند.
مطالعات جدید به بررسی موش های اصلاح شده ژنتیکی و همینطور نورونهایی که از سلول های بنیادی انسان ناشی می شوند، که توانایی ساخت انواع سلول های زیادی را دارند، پرداختند.
محققان دریافتند در هیپوکامپ، مرکز یادگیری و حافظه، وجود یک محور جدید بر روی گیرنده آدرنرژیک به نام ɑ۲a برای حفظ خاطرات ترس که در آن شما یک مکان یا موقعیت، مانند محل تصادف رانندگی وحشتناک یا تیراندازی در مدرسه، ترس یا سایر احساسات پریشانی که از خصوصیت های بارز اختلال استرس بعد از سانحه است، ضروری می باشد.


منبع:

1401/10/23
14:19:09
5.0 / 5
442
تگهای خبر: اختلال , پزشك , پزشكی , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
لینک دوستان سلامت
سلامت