معاون دانشگاه علوم پزشكی تبریز:

کمبود داروها در آذربایجان شرقی به مقدار قابل توجهی کاهش یافته است

کمبود داروها در آذربایجان شرقی به مقدار قابل توجهی کاهش یافته است

به گزارش سلامت، معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی تبریز اظهار داشت: طی هفته های اخیر کمبود سرم و آنتی بیوتیک به مقدار قابل توجهی در استان کاسته شده است.مسلم نجفی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: از ۱۳ آذر ماه به مدت دو هفته برنامه ی نظارتی مشترکی با اداره کل تعزیرات حکومتی استان برگزار کردیم که به درخواست آنها بود چونکه ما روزانه از واحدها بازدید می نماییم.
وی افزود: در اینباره زمانی دو هفته ای ۱۵۰ داروخانه در سطح استان و سه شرکت داروسازی اصلی مورد بازدید و نظارت قرار گرفتند که شرکتهای داروسازی با ظرفیت کامل و ۲۴ ساعته تولید انواع داروها را دارند و عملکرد شرکت ها مناسب می باشد که طی هفته های اخیر کمبود سرم و آنتی بیوتیک به مقدار قابل توجهی در استان کاسته شده است.
وی اضافه کرد: در این زمان ۴۳ واحد داروخانه و تولید تجهیزات پزشکی استان مورد بازدید قرار گرفتند که برای دو مورد پرونده قضایی و ۴۱ مورد اخطاریه کتبی صادر شد و الان ۹۰ شرکت تولید دارو و تجهیزات پزشکی در استان فعال می باشند.
نجفی در انتها تصریح کرد: از ۱۵۰ داروخانه بازدید شده چهار مورد تخلفات داشتند البته نظارت ما منوط به بازدید دو هفته ای نیست و از ۸۲۰ داروخانه استان بازدید مستمری داریم و درصورتیکه شهروندان شکایت و پیشنهادی در این حوزه داشته باشند، با ۱۹۰ تماس بگیرند تا بررسی نماییم.


منبع:

1401/10/11
14:50:46
5.0 / 5
476
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان سلامت
سلامت