معاون درمان وزارت بهداشت:

پزشکی خانواده با اولویت مناطق کم برخوردار در حیطه درمان اجرائی می شود

پزشکی خانواده با اولویت مناطق کم برخوردار در حیطه درمان اجرائی می شود

سلامت: معاون درمان وزارت بهداشت از اجرای برنامه پزشکی خانواده و نظام ارجاع در حیطه درمان آگاهی داد.


به گزارش سلامت به نقل از ایسنا، دکتر سعید کریمی با بیان این مطلب در اجلاس معاونان درمان دانشکده ها و دانشگاه های علوم پزشکی کشور در سالن همایش های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران، اظهار داشت: برنامه پزشکی خانواده در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر در سطح یک و بخش بهداشت اجرائی شده و باید به سطوح ۲ و ۳ و بخش درمان متصل شود و معاونان درمان دانشگاه ها باید با هماهنگی معاونت های توسعه و دفاتر آی تی این وظیفه مهم را پیگیری کرده و به انجام برسانند.
وی اضافه کرد: سامانه های الکترونیک بیمارستان ها همچون سیستم نوبت دهی، باید آمادگی لازم برای پذیرش بیمار ارجاعی را داشته باشند. روال کار مشخص است و بیمار با ارجاع پزشک عمومی تحت مسیر معینی در سطح یک وارد مراکز سطح ۲ و ۳ می شود.
معاون درمان بیان کرد: اتصال لابراتوار ها و رادیولوژی ها به برنامه پزشکی خانواده نیز توسط دفتر فناوری اطلاعات وزارت بهداشت درحال پیگیری است.
کریمی گفت: اجرای برنامه پزشکی خانواده گام به گام انجام خواهد بود و در تلاش هستیم تا آخر سال نسبت به استقرار زیرساخت های لازم، آموزش ها، حصول اطمینان از اتصال سامانه ها جهت اجرای کشوری برنامه اقدام نمایید.
وی افزود: نسخه ۰۳ نوشته شده و حتما در معاونت درمان دانشگاه های علوم پزشکی یک تیم برای پیگیری اجرای برنامه پزشکی خانواده تشکیل دهید. باید با روسای دانشگاه ها درباره ی اجرای این نسخه هماهنگ باشید، برای اینکه برنامه پزشکی خانواده فقط مربوط به حوزه درمان نیست.
بنابر اعلام وزارت بهداشت، وی ادامه داد: برنامه پزشکی خانواده و نظام ارجاع طی سه ماه زمستان باید در تمام شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر به سرانجام برسد.
وی تصریح کرد: در اجرای برنامه پزشکی خانواده از توانمندی های بخش خصوصی هم استفاده خواهد شد و از کمک پزشکانی که با بیمه ها قرارداد دارند، می توان بهره برد.1401/10/04
11:15:12
5.0 / 5
474
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
سلامت