رییس مركز اورژانس تهران:

برای ساخت مراكز درمانی از اورژانس نظرخواهی نمی گردد

برای ساخت مراكز درمانی از اورژانس نظرخواهی نمی گردد

رئیس مركز اورژانس تهران اظهار داشت: برای ساخت مراكز درمانی و ارائه مجوزها درخواست كردیم كه از نظر ایمنی و ارائه خدمات اورژانس به این مراكز از سازمان اورژانس نظرسنجی شود و درخواست مجوز كنند، اما تابحال این اتفاق نیفتاده است.


پیمان صابریان روز چهارشنبه در نشست خبری ویدیو کنفرانس که از وزارت بهداشت انجام شد در پاسخ به سوال خبرنگار سلامت ایرنا درباره نظرخواهی از اورژانس برای ساخت مراکز درمانی و ارائه خدمات در زمان بحران هایی مثل حادثه شب گذشته(سه شنبه) در کلینیک سینا اطهر اضافه کرد: در تهران سعی کردیم با افزایش پایگاه ها، خدمات را با سرعت بیشتر و کیفیت بهتری ارائه نماییم، اما خیلی از ساختمان ها در تهران از نظر ایمنی شرایط مناسبی ندارند و موجب می شود که این حوادث بیشتر شود و ما هم خدمات را سخت تر ارائه نماییم.
وی افزود: وقتی راهرو یا ورودی ساختمان مناسب نباشد، ارائه خدمات اورژانس به مراکز درمانی یا ساختمان ها دشوارتر می شود.
امسال کسری بودجه داریم
رییس مرکز اورژانس تهران اظهار داشت: برای خرید تجهیزات تابحال مبلغی به اورژانس تهران داده نشده است. البته با کسری بودجه ای که امسال خواهیم داشت، نیازمند همکاری و بازدید بهتری در بودجه هستیم تا امسال را بگذرانیم و سال آینده حداقل بیماری ناشی از ویروس کرونا کمتر شود و روی فعالیت اورژانس تاثیر کمتری بگذارد.
وی اضافه کرد: حدود ۲۵ تا ۳۰ درصد کسری بودجه در اورژانس تهران داریم. مشکلات تحریم خیلی روی کار ما تاثیر نگذاشته، اما مشکل بودجه داریم.
اعلام کردیم که مردم تجمع نکنند
صابریان بیان کرد: آنچه ما دیشب اعلام کردیم این بود که به خاطر شرایط کرونایی، تجمع ایجاد نشود. آنجا مرکز تصویربرداری بود و گاز هلیوم وجود داشت و در نتیجه احتمال انفجار وجود داشت، اما صحبتی درباره تشعشعات مطرح نشده و اصلا در جریان این مساله نیستم.
وی درباره علت حادثه انفجار در کلینیک سینا اطهر اظهار نمود: افراد متخصص در حال بررسی هستند که علت حادثه دقیقا چه چیزی بوده و در این مورد باید متخصصان مربوطه پاسخ بدهند.
جزییات حادثه کلینیک سینا اطهر
وی درباره جزئیات حادثه کلینیک سینا اطهر بیان کرد: در اورژانس تهران به محض اینکه از انفجار باخبر شدیم بلافاصله تیم های عملیاتی در صحنه حاضر شدند. دو دستگاه اتوبوس آمبولانس، ۱۲ دستگاه آمبولانس و دو دستگاه موتورلانس به محل اعزام شدند. در مجموع ۱۸ تیم عملیات ویژه اورژانس علاوه بر اینکه صحنه را برای ارائه خدمات ایمن کردند، از حوادث ناگوار نیز جلوگیری کردند.
صابریان اظهار داشت: متاسفانه ۱۸ نفر در صحنه حادثه جان باختند. یک نفر نیز در حین سی پی آر در بیمارستان جان خودرا از دست داد. ۱۵ مصدوم سرپایی نیز خدمات سرپایی و در صحنه را دریافت نمودند و ترخیص شدند. ۹ نفر نیز به بیمارستان منتقل شدند که طی پیگیری ها حال تمام این ۹ نفر در شرایط پایدار و مناسبی است.
وی افزود: خوشبختانه در جریان حریق شب گذشته با همکاری آتش نشانی و پدافند غیرعامل وزارت بهداشت از انتشار و انفجار گاز هلیوم که می توانست اتفاق بدی را رقم زند، جلوگیری شد.
برای عابران اتفاق خاصی نیفتاده است
صابریان اظهار نمود: در حادثه شب گذشته، اغلب افرادی که گرفتار حادثه شدند افرادی بودند که در ساختمان گرفتار انفجار حضور داشتند و خوشبختانه برای عابران و همسایه ها اتفاق خاصی نیفتاده است.1399/05/18
15:00:51
5.0 / 5
1348
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان سلامت
سلامت