وریز بهداشت:

مشکل مسکن کادر بهداشت و درمان کشور رفع می شود

مشکل مسکن کادر بهداشت و درمان کشور رفع می شود

به گزارش سلامت، خراسان رضوی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور درباب وضعیت مسکن کادر بهداشت و درمان اظهار داشت: در این رابطه قرار شد بوسیله وزارت راه و شهرسازی زمین مورد احتیاج به افراد اختصاص پیدا کند.


دکتر بهرام عین اللهی در آخر سفر یک روزه خود به کاشمر با حضور در جمع خبرنگاران به دستاوردهای این حضور اشاره نمود و اضافه کرد: قرار شد مرکز خون گیری انتقال خون کاشمر به پایگاه انتقال خون ارتقاء یابد، بطور قطع با ارتقاء این مرکز قسمتی از نیازهای منطقه رفع خواهد شد.
وی همین طور به بازدید خود از بیمارستان های شهید مدرس و حضرت ابوالفضل(ع) اشاره نمود و اظهار داشت: در این سفر برای تامین تجهیزات و امکانات مورد نیاز بیمارستان ها هماهنگی های لازم انجام شد.
وزیر بهداشت افزود: با توجه به این که دانشکده پرستاری کاشمر از امکانات خوبی برخوردار است، قرار شد برای ارتقاء آن چند رشته دیگر همچون رادیولوژی، مامایی و "اچ آی تی" در مقطع کارشناسی به رشته های فعلی اضافه شود.
وی درباب ارتقاء دانشکده پرستاری کاشمر به دانشکده علوم پزشکی اشاره کرد: دانشکده پرستاری کاشمر استعداد ارتقاء را دارد، امیدوار هستم با تصویب رشته های کارشناسی در شورای گسترش به زودی شاهد ارتقاء دانشکده پرستاری به دانشکده علوم پزشکی باشیم.
عین الهی اظهار داشت: شورای گسترش دانشگاه ها وظیفه این را دارد که دراین زمینه اقدامات لازم را انجام دهد، به زودی کارشناسان مربوطه بازدیدی از دانشکده پرستاری کاشمر و امکانات موجود خواهند داشت، برخی رشته ها را مسئولان کاشمر درخواست داده اند که امیدوار هستم به تائید اساتید ما هم برسد و پروسه ارتقاء صورت گیرد.
وی با اعلان اینکه هم اکنون دانشکده پرستاری کاشمر فقط دو رشته دارد در صورتیکه طبق مصوبات شورای انقلاب فرهنگی باید چندین رشته کارشناسی برای ارتقاء به دانشکده داشته باشد، اظهار داشت: نظر من درباب ارتقاء دانشکده پرستاری کاشمر به دانشکده علوم پزشکی موافق است.
وزیر بهداشت همین طور درباب رفع مشکلات ماندگاری پزشکان به سبب نبود پانسیون و ارائه خدمات بیشتر به مردم در کاشمر اظهار داشت: درباب وضعیت مسکن کادر بهداشت و درمان قرار شد وزارت راه و شهرسازی زمین مورد نیاز را اختصاص دهد و سپس به افراد واگذار شود و شرایطی هم فراهم گردد که افراد برای ساخت بتوانند از بانک تسهیلات بگیرند.
وی اظهار داشت: خانه هایی که بصورت اقامتگاه پزشکان در بیمارستان ها باشد کار خوبی است و این مساله توسط معاونت توسعه بررسی و اقدام خواهد شد.
بازدید از بزرگ ترین پالایشگاه گیاهان دارویی، بخش های مختلف ۲ بیمارستان و بلوک زایمانی و دانشکده پرستاری نیز همچون برنامه های سفر یک روزه وزیر بهداشت به کاشمر است.
منبع:

1401/10/02
19:47:00
5.0 / 5
510
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
سلامت