استاد دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی؛

واکسیناسیون ستون اصلی سلامت است

واکسیناسیون ستون اصلی سلامت است

به گزارش سلامت، دبیر علمی همایش جامع کودکان، نوزادان و سلامت مادر، اظهار داشت: ستون اصلی سلامت، واکسیناسیون است و در بحران ها باید از اظهار نظرهای غیرعلمی پرهیز نمود.


به گزارش سلامت به نقل از مهر، محمدحسین سلطان زاده، در نخستین همایش جامع کودکان، نوزادان و سلامت مادر که توسط نظام پزشکی تهران بزرگ در بیمارستان میلاد تهران برگزار می شود، با اشاره به این که ثروت کشور مس و طلا و نفت نیست، اظهار داشت: ثروت کشور جامعه پزشکی و همکاران رشته کودکان و نوزادان هستند که تمام تلاش خودرا برای حفظ و ارتقای سلامت کودکان به کار گرفته اند. وی با اعلان اینکه نظام پزشکی تهران بزرگ توجه ویژه ای به حوزه آموزش و پژوهش همکاران رشته های مختلف پزشکی دارد، بیان کرد: آموزش همکاران و به روز نمودن اطلاعات آنان گام مهمی در راستای ارتقای سطح سلامت افراد جامعه است که نظام پزشکی تهران بزرگ با تشکیل ۴۰ اتاق فکر و بهره گیری از نظرات متخصصان هر رشته گام مثبتی در امتداد آموزش جامعه پزشکی برداشته است. سلطان زاده با اشاره به این که در دوران شیوع ویروس کرونا روزهای تلخی را بواسطه از دست دادن همکاران و بیماران سپری نموده ایم، اضافه کرد: ستون اصلی سلامت واکسیناسیون است و در بحران ها باید از اظهار نظرهای غیرعلمی پرهیز نمود تا با بهره بردن از علم و دانش انسانی بهترین راهکار را برای پیشگیری و مقابله با شرایط به وجود آمده انتخاب نماییم. استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به اینکه میزان مرگ و میر کودکان و نوزادان نسبت به گذشته کاهش شایان توجهی داشته است، افزود: در گذشته میزان مرگ و میر کودکان و نوزادان ۳۵ نفر در هزار تولد بود اما حالا به ۹ در هزار تولد زنده رسیده است که مورد تأیید سازمان بهداشت جهانی است. سلطان زاده اشاره کرد: اقداماتی که در حیطه ارتقای سلامت کودکان و نوزادان به انجام می رسد ما را به ۴ مرگ در هزار تولد زنده نزدیک می کند که حاصل تلاش همکاران است و با استاندارد جهانی فاصله چندانی نداریم.
وی در ادامه پزشکان جوان را مخاطب خود قرار داد و اظهار داشت: تا عشق در کار نباشد نمی توان فعالیت کرد پس باید با حوصله و صبر به کار طبابت پرداخت و برای حفظ سلامت مادر، جنین و نوزاد که سه قشر لطمه پذیر هستند همکاری همه گروههای پزشکی لازم است.

در ادامه سید امیر پاشا طبائیان معاون آموزشی نظام پزشکی تهران بزرگ نیز رویکرد جدید این معاونت را ارتقا و اعتلای دانش علمی و برگزاری همایش ها و کنگره های مختلف در همه زمینه های علم پزشکی عنوان نمود و اظهار داشت: بسیاری از مباحث بین رشته ای با برگزاری این همایش ها حل و فصل می شود و تشکیل اتاق های فکر در نظام پزشکی تهران بزرگ گامی در این جهت است.
وی اضافه کرد: برگزاری همایش های مشترک سبب ایجاد روابط بین رشته ای خوب و ارتباطات علمی می شود که در این همایش اهتمام نمودیم با بهره بردن از اساتید مجرب نسبت به ارائه آخرین دستاوردهای علمی به گروههای هدف گام برداریم. این همایش دارای حداکثر ۲۰ امتیاز بازآموزی بوده و برمبنای نیازهای مطرح شده از طرف اساتید هر رشته در اتاق های فکر برنامه ریزی شده است.
در این مراسم از پیشکسوتان رشته کودکان و زنان و زایمان با حضور مشاور رییس کل سازمان نظام پزشکی و قائم مقام نظام پزشکی تهران بزرگ تقدیر و تشکر به عمل آمد.


منبع:

1401/07/01
14:54:30
5.0 / 5
440
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
سلامت