در اعتراض به عدم توزیع داروی وارداتی صورت گرفت؛

تجمع خانواده بیماران SMA در مقابل سازمان غذا و دارو

تجمع خانواده بیماران SMA در مقابل سازمان غذا و دارو

به گزارش سلامت، تعدادی از خانواده های بیماران SMA، برای دومین روز در اعتراض به عدم توزیع داروی بیماران، در مقابل ساختمان سازمان غذا و دارو تجمع کردند.


به گزارش سلامت به نقل از مهر، تجمع کنندگان خواهان توزیع داروی بیماران SMA هستند که گفته می شود نزدیک به ۵۰ روز است وارد کشور شده است. گفته می شود، ۱۰ ماه قبل بود که بیماران SMA مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند که به دنبال این تجمع رئیس جمهور در جمع آنها حضور یافت و دستور داد داروی همه بیماران سریعاً تأمین و توزیع شود. بر این اساس به دستور وزیر بهداشت مقرر شد یک ارزیابی ۶ ماهه از بیماران صورت گیرد و پس از ۶ ماه در ارتباط با میزان اثربخشی دارو بر بیماران تصمیم گیری شود که درمان برای چه کسانی ادامه دار بوده و برای چه کسانی قطع شود و در صورتیکه اثربخشی دارو ثابت شود می بایست دارو برای بیماران تأمین شود.
این در شرایطی است که حسین شمالی مدیرکل دارویی سازمان غذا و دارو، چندی پیش عنوان داشته بود که این دارو به صورت آزمایشی وارد کشور شده و باید اثربخشی آن مورد ارزیابی قرار گیرد. وی ادامه داد: معاونت تحقیقات وزارت بهداشت چارچوب مطالعه را طراحی و سپس اثربخشی آن به صورت علمی مورد بررسی قرار خواهد گرفت. شمالی تصریح کرد: هم اکنون سازمان غذا و دارو، "اسپینرازا" و "رسیدیپلام" تأمین شده را وارد فاز مطالعاتی کرده و به صورت هدفمند برای سنجش میزان اثربخشی در اختیار معاونت درمان قرار داده است؛ ازاین رو در صورت حصول نتایج مطلوب اثربخشی، این داروها به صورت پایدار تأمین و در دسترس بیماران خواهد بود.


منبع:

1401/06/30
10:30:24
5.0 / 5
469
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , دارو , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان سلامت
سلامت