شروع خدمات رسانی در حوزه سلامت به زایران اربعین در مرز شلمچه

شروع خدمات رسانی در حوزه سلامت به زایران اربعین در مرز شلمچه

به گزارش سلامت خدمات رسانی فعالان عرصه سلامت دانشگاه علوم پزشکی آبادان به زایران اربعین حسینی در مرکز بهداشتی، درمانی و فوریت های پزشکی شهید حاج قاسم سلیمانی در مرز شلمچه به صورت رسمی از روز شنبه شروع شد.


به گزارش سلامت به نقل از ایرنا رئیس دانشگاه علوم پزشکی در آیین آغاز خدمات رسانی به زایران اربعین در شلمچه بیان نمود: در مرکز بهداشتی، درمانی و فوریت های پزشکی شهید حاج قاسم سلیمانی در مرز شلمچه که شاید در سرتاسر کشور نمونه و ویژه باشد، به زایران سید و سالار شهیدان خدمت می نماییم.
سید محمد محمدی اظهار داشت: ۳۲ تخت بستری موقت در مرکز شهید سلیمانی مرز شلمچه در نظر گرفته شده ضمن این که در سمت دیگر مرکز هم ویزیت پزشکان، خدمات بهداشتی، تزریقات، مامایی، داروخانه به زایران ارائه می شود.
وی اضافه کرد: دکتر عین الهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نگاه ویژه ای به خرمشهر دارند و برای این پروژه هم کمک شایانی کردند.
امام جمعه خرمشهر هم اظهار داشت: فعالان عرصه سلامت یک توفیق ویژه دارند که می توانند به زایران حسینی خدمت کنند و هر کسی نمی تواند وارد این عرصه شود.
حجت الاسلام محمدجواد عادل پور خواهان نگاه فراملی به مبحث اربعین و خدمات رسانی به زایران شد اضافه کرد: لازم است که نگاه دقیق و تمدن سازی به اربعین داشته باشیم.
وی افزود: با عنایت به نارسایی های درمانی در کشور برادر و همسایه عراق، نیاز است به این مرکز ابتدا نگاهی انسانی و سپس اقتصادی داشته باشیم.
نماینده مردم خرمشهر در مجلس شورای اسلامی هم اظهار داشت: انتظار ما از دولت و مجموعه دانشگاه علوم پزشکی آبادان اینست که به خرمشهر عنایت ویژه تری داشته باشند.
لفته احمدنژاد افزود: از تمام کسانی که برای ساخت این مرکز تلاش کردند نهایت قدردانی را دارم و این مجموعه می تواند در راه ارزآوری برای کشور اثرگذار باشد.
وی اضافه کرد: عزیزان عراقی می توانند در آینده برای پیگیری درمان خود به جای سفر به کشورهای دیگر به این منطقه عزیمت کنند.
فرماندار ویژه خرمشهر هم ضمن اشاره به سرعت راه اندازی مرکز بهداشتی درمانی شهید سلیمانی اظهار داشت: در گذشته کمتر کسی فکر می کرد که این مرکز به اربعین سال جاری برسد ولی با پیگیری مسئولان شاهد بهره برداری از این مرکز هستیم.
نادر عبیدزاده افزود: این اتفاق را به فال نیک می گیریم و امیدواریم مرکز شهید سلیمانی بعنوان اولین مرکز در مرز شلمچه در راه جذب توریست سلامت در آینده فعالیت کند.
مرکز بهداشتی، درمانی و فوریت های پزشکی مرزی شهید حاج قاسم سلیمانی در پایانه مرزی شلمچه، روز شنبه هفته گذشته همزمان با هفته دولت، و برای ارائه خدمات بهتر به زایران اربعین حسینی، با ارتباط تصویری توسط رئیس جمهور به بهره برداری رسید.
این مرکز با ۲۴ تخت بستری و ۶۰ تخت بستری موقت دارای اتاق پزشک، بخش بستری زنان و مردان، اتاق عمل، رادیولوژی، آزمایشگاه، اتاق احیاء(CPR)، داروخانه، واحد بهداشت (نمونه گیری)، هدایت عملیات فوریت های پزشکی، واحد مامایی و واحد تریاژ است.
بر اساس تقویم رسمی کشور ۲۶ شهریور برابر با ۲۰ صفر ۱۴۴۴ هجری شمشی اربعین حسینی است.
مرز بین المللی شلمچه در ۱۵ کیلومتری غرب خرمشهر و ۲۰ کیلومتری بصره عراق قرار دارد.
مرزهای شلمچه و چذابه ۲ گذرگاه تردد زایران اربعین حسینی در خوزستان هستند.

1401/06/13
10:05:27
5.0 / 5
433
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان سلامت
سلامت