وزیر بهداشت:

وزارت بهداشت به ۴۰۰ میلیون نفر یارانه دارو می داد

وزارت بهداشت به ۴۰۰ میلیون نفر یارانه دارو می داد

به گزارش سلامت، وزیر بهداشت ضمن اشاره به این که تخصیص یارانه دارویی سبب افزایش قاچاق دارو شد، اظهار داشت: وزارت بهداشت در واقع به جای ۸۰ میلیون نفر به ۴۰۰ میلیون نفر جمعیت کشورهای همسایه یارانه دارو می داد.به گزارش سلامت به نقل از مهر، بهرام عین اللهی ظهر جمعه در مراسم افتتاح طرح های بهداشت و درمان آذربایجان شرقی اظهار داشت: مبحث دارو از مشکلات ابتدای فعالیت دولت سیزدهم بود و ارز ترجیحی سبب افزایش قاچاق دارو می شد.
وی با تکیه بر این که در واقع به جای ۸۰ میلیون نفر به ۴۰۰ میلیون نفر جمعیت کشورهای منطقه یارانه دارو می داد، اضافه کرد: حتی در این بین شرکتهای دارویی از اختلاف قیمت ارز ترجیحی و آزاد سوء استفاده می کردند.
وزیر بهداشت افزود: حالا طرح دارویار با استفاده از ابریارانه سامانه تیتک کنترل داروها را دارد و یارانه دارو را به جامعه هدف واقعی می رساند.
واردات یک هزار دستگاه آمبولانس به کشور
وی از تصویب واردات یک هزار دستگاه آمبولانس کمک دار به کشور اطلاع داد و اظهار داشت: ۵۸ آمبولانس مجهز و ۲۰ اتوبوس آمبولانس تولید داخل هم در مراسم اربعین وارد سیستم می شود و پس از آن در سطح کشور تقسیم خواهند شد.
عین اللهی افزود: با عنایت به ضعف در بحث آمبولانس کمک دار و عدم تولید آنها در داخل، با تصویب سران قوا زمینه واردات یک هزار دستگاه آمبولانس هم فراهم می شود.
وی اظهار داشت: مبارزه با فساد و اقدام جهادی از دیگر خدمات دولت می باشد که البته با کمک تمام زیرمجموعه های نظام صورت می گیرد.
تأسیس صندوق پشتیبانی از بیماران خاص
وی اظهار داشت: در ادامه تلاشهای عدالت محور دولت پنج هزار میلیارد تومان بودجه برای بیماران خاص تخصیص یافته و تأسیس صندوق پشتیبانی از بیماران خاص هم مصوب شده است.
وزیر بهداشت در مورد طرح نسخه الکترونیکی درمان هم اظهار داشت: این طرح در شروع دولت ۱۰ درصد پیشرفت داشت ولی حالا به ۹۸ درصد رسیده است.
عین اللهی با اشاره به اینکه در آغاز فعالیت دولت سیزدهم واکسن کرونا نداشتیم ولی با هم افزایی نیروها در همان هفته دولت ۱۰ میلیون دوز واکسن وارد کردیم، اظهار داشت: رکورد تزریق یک میلیون و ۶۰۰ هزار دوز واکسن کرونا در روز و هشت میلیون و ۸۰۰ هزار دوز در هفته را داریم.
تحقق کامل بیمه همگانی در کشور
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن اشاره به آمار قربانیان کرونا در کشور هم اظهار داشت: تا آخر آذر ماه سال ۱۴۰۰ تعداد ۱۳۲ هزار نفر بر اثر ابتلاء به کرونا فوت شدند در حالیکه در هشت ماه گذشته ۱۱ هزار نفر جان خویش را از دست داده اند که کاهش ۱۳ برابری را نشان داده است.
عین اللهی گفت ضمن اشاره به این که به کمک مجلس انقلابی بیمه همگانی درحال محقق شدن است، اظهار داشت: ۶ هزار میلیارد تومان بودجه در این خصوص کنار گذاشته شده است.


منبع:

1401/06/06
09:20:03
5.0 / 5
417
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمار , بیمه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
سلامت