محققان استرالیایی می گویند؛

طب سوزنی به پیش گیری از دیابت نوع ۲ کمک می کند

طب سوزنی به پیش گیری از دیابت نوع ۲ کمک می کند

سلامت: تحقیقات جدید نشان میدهد طب سوزنی ممکنست خطر مبتلاشدن به پیش دیابت را کم کند، وضعیتی که در نهایت می تواند منجر به دیابت نوع 2 شود.به گزارش سلامت به نقل از مهر به نقل از هلث لاین، شواهد زیادی نشان داده است که طب سوزنی فواید بسیاری برای سلامتی دارد و تحقیقات جدید نشان داده است که امکان دارد برای مدیریت پیش دیابت نیز مؤثر باشد.
افراد مبتلا به پیش دیابت که شرایط خویش را مدیریت می کنند امکان دارد بتوانند از ابتلاء به دیابت نوع ۲ جلوگیری نمایند.
در حالی که طب سوزنی می تواند جایگزین ارزشمندی باشد، اما هنوز تحقیقات دقیق تری مورد نیاز است.
در حال حاضر، متخصصان رژیم غذایی سالم، متعادل، ورزش منظم و حفظ وزن را جهت کمک به مدیریت سطح قند خون و پیشگیری از ابتلاء به دیابت نوع ۲ سفارش می کنند.
طب سوزنی هزاران سال است که برای درمان برخی از بیماری ها استفاده می شود.
مؤسسه ملی بهداشت، طب سوزنی را بعنوان یک روش طب سنتی چینی تعریف می کند که در آن پزشکان نقاط خاصی را در بدن، اغلب با وارد کردن سوزن های نازک از راه پوست، تحریک می کنند.
مؤسسه ملی بهداشت خاطرنشان می کند که طب سوزنی به صورت کلی زمانی ایمن تلقی می شود که بوسیله ی یک پزشک مجرب و آموزش دیده که از سوزن های استریل استفاده می نماید، صورت گیرد. به همین دلیل، این مؤسسه هشدار می دهد که انجام نادرست طب سوزنی امکان دارد عوارض جانبی جدی به همراه داشته باشد.
تحقیقات جدید دانشگاه ادیت کووان در استرالیا نشان داده است که طب سوزنی امکان دارد به کاهش خطر ابتلاء به دیابت نوع ۲ کمک نماید. همینطور درمان طب سوزنی امکان دارد به بهبود کنترل قند خون در افراد مبتلا به پیش دیابت کمک نماید.
محققان بیشتر از دوازده مطالعه قبلی را که اثرات طب سوزنی را در بیشتر از ۳۰۰۰ فرد مبتلا به پیش دیابت پوشش می داد، تحلیل و بررسی کردند.
یافته های آنها نشان داده است که درمان با طب سوزنی امکان دارد به صورت قابل توجهی نشانگرهای کلیدی پیش دیابت را بهبود بخشد و بروز این وضعیت را کم کند.
علاوه بر این، آنها هیچ گزارشی از واکنش های نامطلوب به طب سوزنی در بین افراد مورد مطالعه نیافتند.
بیماری پیش دیابت یا اختلال در تحمل گلوکز، وضعیتی است که در آن قند خون بالا می رود، اما به اندازه ای بالا نیست که بتوان آنرا دیابت تلقی نمود.
این یک علامت هشدار دهنده است که بدن درحال آغاز به مقاوم شدن در مقابل انسولین است.


1401/05/26
22:20:53
5.0 / 5
526
تگهای خبر: آموزش , اختلال , بهداشت , بیمار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
سلامت