رییس دانشگاه علوم پزشكی شاهرود:

فقط 30 درصد مردم شرق استان سمنان از ماسک استفاده می کنند

فقط 30 درصد مردم شرق استان سمنان از ماسک استفاده می کنند

به گزارش سلامت، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود اظهار داشت: میزان استفاده از ماسک توسط شهروندان شهرستان های شاهرود و میامی تنها ۳۰ درصد است.


حسین شیبانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه کرد: فقط ۳۰ درصد از مردم در شرق استان سمنان از ماسک استفاده می نمایند که این امر نگران کننده است.
وی استفاده از ماسک را یکی از مهم ترین راه های جلوگیری از مبتلا شدن به ویروس کرونا خواند و اظهار داشت: استفاده از ماسک موثر و مستمر به صورتی که روی بینی و دهان را پوشش دهد بخصوص در فضاهای سربسته ضروریست.
شیبانی ضمن اشاره به این که روند رجوع و بستری بیماران کرونایی طی هفته گذشته به مقدار کمی کاهش داشت، افزود: در ۲ روز گذشته این روند افزایشی بود.
رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود به فوت یک بیمار مبتلا به ویروس کرونا در هفته گذشته اشاره نمود و اظهار داشت: حالا تعداد ۳۶ نفر در بخش عادی و چهار بیمار کووید-۱۹ در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان امام حسین(ع) تحت مراقبت و درمان قرار دارند.
وی با اشاره به اینکه تعداد مراجعان روزانه به مراکز بهداشتی و تجمیعی واکسیناسیون رضایت بخش نیست، اضافه کرد: شهروندان تکمیل نوبت دُزهای واکسن بخصوص دُز چهارم(یادآور) را جدی بگیرند.
شیبانی به برگزاری سمینار کشوری ترجمان دانش اشاره نمود و اظهار داشت: این سمینار در جهت تحقیق بر روی عوارض انواع واکسن کرونا انجام شد که بر مبنای تحقیقات ۱۶ ماهه کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی شاهرود و هفت دانشگاه دیگر کشور نتایج خوبی به دست آمد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود افزود: در این مطالعه عوارض تمامی واکسن های کرونا همچون سینوفارم، اسپوتنیک و برکت به مدت ۱۷ هفته و آسترازنکا به مدت ۲۵ هفته در جامعه آماری ۱۰۸ هزار نفر از دریافت کنندگان واکسن مورد بررسی قرار گرفت.
به گفته وی، برپایه تحقیقات انجام شده این واکسن ها عوارض جدی و خاص ندارند.
هم حالا شهرستان شاهرود در وضعیت نارنجی و شهرستان میامی در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.
بیمارستان امام حسین (ع) شهرستان شاهرود به درمان مبتلایان ویروس کرونا اختصاص یافته است.


منبع:

1401/05/23
15:27:09
5.0 / 5
388
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
لینک دوستان سلامت
سلامت