مدیرعامل سازمان انتقال خون:

نیاز کشور به خون افزایش می یابد

نیاز کشور به خون افزایش می یابد

سلامت: مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران با اعلان اینکه سال قبل دو میلیون داحد خون در کشور اهدا شد، اظهار داشت: با رواج سالمندی در کشور نیاز خونی ما رو به افزایش خواهد گذاشت.



مصطفی جمالی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اعلان اینکه هم اکنون وضعیت ذخیره خون و فرآورده های خونی در کشور خوب است، تاکید داشت: باتوجه به اوج گیری باردیگر کرونا این نگرانی وجود دارد که مراجعات برای اهدای خون کاهش پیدا کند و وضعیت خون اندکی دستخوش تغییرات شود.
وی با اعلان اینکه در این شرایط همکاران ما در سراسر کشور باید تلاش خودشان را برای تامین هر چه بیشتر خون به کار ببندند، بیان کرد: از مردم نیز می خواهیم تا با رعایت پروتکلهای بهداشتی حتما نسبت به اهدای خون مراجعه کنند.
مدیرعامل انتقال خون کشور با اعلان اینکه همه چیز در این مجموعه به مردم و اهدا کنندگان بستگی دارد، اظهار داشت: سال قبل دو میلیون نفر خون اهدا کردند و امسال نیز احیانا مقداری افزایش را شاهد خواهیم بود.
جمالی با اعلان اینکه طی سالهای آتی با افزایش سن سالمندی در کشور بطور قطع با درخواست بیشتر خون روبرو خواهیم شد، اشاره کرد: باید به سمت سه میلیون اهدا کننده در سال برویم تا مشکل کمبود خون پیدا نکنیم.

1401/05/06
15:14:28
5.0 / 5
517
تگهای خبر: بهداشت , كرونا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان سلامت
سلامت