شهین شریفی خبرداد؛

پشتیبانی سازمان انتقال خون از روش های پیچیده پزشکی و جراحی

پشتیبانی سازمان انتقال خون از روش های پیچیده پزشکی و جراحی

سلامت: سرپرست معاونت فنی و تکنولوژی های جدید سازمان انتقال خون اظهار داشت: این سازمان با تأمین خون و فراورده های آن از روش های پیچیده پزشکی و جراحی پشتیبانی می کند.


به گزارش سلامت به نقل از مهر، شهین شریفی، سرپرست معاونت فنی و تکنولوژی های جدید سازمان انتقال خون اظهار داشت: انتقال خون و فرآورده های خونی سالانه جان میلیونها نفر را نجات می دهد و به بیمارانی که از شرایط تهدیدکننده زندگی رنج می برند کمک می نماید زندگی طولانی تر و باکیفیت بالاتری داشته باشند و این در شرایطی است که در خیلی از کشورها تأمین خون کافی برای بیماران امکان پذیر نیست.

وی تصریح کرد: تأمین خون کافی فقط از راه اهدای منظم خون توسط اهداکنندگان داوطلبانه بدون دستمزد تضمین می شود.

سرپرست معاونت فنی و تکنولوژی های جدید سازمان انتقال خون ضمن اشاره به این که در خیلی از کشورها، عرضه کافی خون سالم وجود ندارد و خدمات تأمین خون با چالش دسترسی به خون کافی، تضمین کیفیت و ایمنی مواجه می باشد، بیان داشت: تأمین خون نقش حیاتی در مراقبت های مادران بعد از زایمان دارد؛ دسترسی به خون و فرآورده های خونی ایمن و کافی می تواند به کاهش میزان مرگ و میر و ناتوانی ناشی از خونریزی شدید در هنگام زایمان و بعد از زایمان کمک نماید. شریفی اضافه کرد: با پیشرفت علم پزشکی استفاده از خون و فراورده های آن افزایش می یابد به نحوی که در درمان سرطان و بعضی از بیماری های نوظهور از خون و مشتقات آن استفاده می شود. همینطور در اعمال بزرگ جراحی مانند سزارین هم به فراورده های خونی نیاز است و حتی اگر در حین عمل جراحی مصرف نشود، ذخیره سازی و آماده سازی آن انجام می شود.

او در آخر متذکر شد: خون ماده ای حیاتی می باشد که برای درمان خیلی از بیماری ها به کار می رود و با پیشرفت علم پزشکی و سالمندی جمعیت و گسترش شیوه های درمانی و اعمال جراحی استفاده از خون و مشتقات آن هم افزایش می یابد و پیوسته نیازمند اهدا کنندگان خون و فراورده های آن هستیم.

1401/05/03
22:25:26
5.0 / 5
522
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
لینک دوستان سلامت
سلامت