یافته محققان انگلیسی؛

داروی آزمایشی سرطان به درمان صدمه ستون فقرات کمک می نماید

داروی آزمایشی سرطان به درمان صدمه ستون فقرات کمک می نماید

سلامت: تحقیقات جدید نشان داده است داروی درحال توسعه برای درمان سرطان امکان دارد به بدن در بازسازی اعصاب صدمه دیده بعد از صدمه های ستون فقرات کمک نماید.به گزارش سلامت به نقل از مهر به نقل از هلث دی نیوز، دانشمندان دانشگاه بیرمنگام در بریتانیا گزارش دادند که از مدلهای سلولی و حیوانی استفاده کردند تا نشان دهند این داروی موسوم به AZD۱۳۹۰ می تواند پاسخ بدن به لطمه DNA در سلول های عصبی را مسدود کند و عملکرد بعد از لطمه نخاعی را بازیابی نماید.
دکتر «ریچارد توکسورث»، سرپرست تیم تحقیق، در این زمینه می گوید: «این مطالعه اولیه نشان میدهد که AZD۱۳۹۰ می تواند به عنوان درمانی برای تغییر شرایط لطمه دیدگان نخاعی استفاده گردد.»
این کارآزمایی همین طور درحال بررسی است که آیا این دارو می تواند به سیستم ترمیم DNA بدن کمک نماید یا خیر. این سیستم گاهی در پاسخ به سرطان های رایج و همین طور لطمه نخاعی فعال می شود.
محققان خصوصاً در مورد AZD۱۳۹۰ هیجان زده هستند برای اینکه می توان آنرا بصورت خوراکی مصرف کرد و به مقدار کافی به محل لطمه دیده می رسند تا بازسازی عصب را بهبود بخشیده و عملکرد از دست رفته را بازیابی کنند.
پس از بررسی اثربخشی دارو اخیر (AZD۱۳۹۰) در کشت های آزمایشگاهی، پژوهشگران به سراغ مدلهای حیوانی رفتند.
تیم تحقیق دریافت که درمان های خوراکی با این دارو اعصاب لطمه دیده را قادر می سازد تا سیگنال های الکتریکی را در سراسر محل لطمه و در بازسازی عصب فراتر از محل لطمه حمل کنند.
در حالی که یافته ها امیدوارکننده به نظر می رسند، نتایج حاصل از مطالعات روی حیوانات اغلب در انسان ها آشکار نمی گردد. از اینرو پژوهشگران بر انجام تحقیقات بیشتر دراین زمینه تاکید دارند.

1401/04/31
13:08:42
5.0 / 5
487
تگهای خبر: دارو , درمان , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
لینک دوستان سلامت
سلامت