سه هزار پایگاه اورژانس در کشور فعال می باشند

سه هزار پایگاه اورژانس در کشور فعال می باشند

رئیس سازمان اورژانس کشور اعلام نمود: حالا سه هزار پایگاه امدادی اورژانس شامل یک هزارو300 پایگاه شهری و یک هزارو700 پایگاه جاده ای در کشور فعال می باشند.


به گزارش سلامت به نقل از خبرگزاری ایرنا، دکتر جعفر میعادفر روز دوشنبه در حاشیه آیین معارفه رئیس مرکز مدیریت فوریت های پزشکی استان البرز به خبرنگاران اظهار داشت: حالا حدود ۵۰ پایگاه اورژانس هوایی در کشور فعال است و حدود ۳۰۰ دستگاه موتورلانس در کلانشهر ها و برخی شهرها داریم که امسال بحث توسعه اورژانس موتوری در کلانشهر ها بواسطه ساختار شهری و جمعیتی و مناطق قدیمی که جای تردد آمبولانس ندارد در برنامه کاری است.
وی بیان داشت: حالا حدود پنج هزارو ۶۰۰ دستگاه آمبولانس در کشور داریم که حدود سه هزار آمبولانس آنها بالای ۱۵ سال عمر دارند و کیفیت و کارایی ندارند؛ مشکلات اورژانس در سه بخش شامل زیر ساخت ها، پایگاه ها و واحدهای کانکسی است؛ طی چند سال قبل خیرین به کمک اورژانس کشور آمدند و در عین حال در کشور حدود ۳۰۰ تا ۳۵۰ پایگاه کانکسی وجود دارد که مکان های مناسبی در شان همکاران نیست.
میعاد فر اضافه کرد: در بحث نیروی انسانی ۲۵ هزار نیرو در کل کشور داریم اما در آمار واقعی باید حدود هفت هزار نیرو به نیروهای انسانی اورژانس اضافه شود تا حفظ وضع موجود داشته باشیم که البته برای این مساله جلساتی با سازمان امور استخدامی کشور داشتیم و تلاش می شود مجوزهایی برای تامین نیروی انسانی دریافت شود.
وی اشاره کرد: کمبود و فرسودگی ناوگان آمبولانس که از مشکلات اساسی سازمان اورژانس کشور است که دراین زمینه رایزینی هایی با دولت، برنامه و بودجه و مجلس داریم که به ما کمک کنند تا کمبود آمبولانس برطرف شود.
رییس سازمان اورژانس کشور بیان داشت: در بخش تامین بالگرد سازمان های نظامی به اورژانس کشور کمک می کنند و بخش عمده ای را این سازمان ها در اختیار ما گذاشته اند که از این ظرفیت ها استفاده می نماییم.
میعادفر اشاره کرد: طبق مصوبه هیات وزیران در سال ۸۶ باید به ازای هر ۵۰ هزار نفر در شهرها یک پایگاه و در جاده ها به فاصله هر ۴۰ کیلومتر یک جایگاه داشته باشیم که این شاخص باید تحقق یابد.
وی اشاره کرد: در جاده پر تردد مانندجاده کرج - چالوس باید فاصله جایگاه های اورژانس ۱۵ کیلومتر باشد ضمن آنکه در فاکتورهای محرومیت زدایی باید بازبینی نماییم.
در این آیین از خدمات هفت ساله دکتر مهرداد بابایی تقدیر به عمل آمد و دکتر احمد مهدوی بعنوان رئیس اورژانس البرز معارفه شد.
1401/03/24
09:45:11
5.0 / 5
564
تگهای خبر: پزشك , پزشكی , خدمات , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان سلامت
سلامت