مطالعات نشان می دهد؛

تزریق لیدوکائین ممکنست میگرن های سخت را کم کند

تزریق لیدوکائین ممکنست میگرن های سخت را کم کند

بنظر می رسد تزریق درون وریدی چند روزه لیدوکائین بی حس کننده موضعی برای بیمارانی که با میگرن های غیر قابل درمان روزانه دست و پنجه نرم می کنند، سبب کاهش درد می شود.به گزارش سلامت به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، این نتیجه مطالعه جدیدی است که اثربخشی درمان تزریق لیدوکائین را مورد بررسی قرار داد؛ درمانی که نیاز به بستری شدن در بیمارستان بعنوان ابزاری برای رسیدگی به "میگرن مزمن مقاوم" (rCM) دارد.
تشخیص rCM به این معنا است که بیماران حداقل به مدت شش ماه حداقل ۸ بار در ماه گرفتار میگرن شده اند بدون این که به درمان های استاندارد و استراتژی های پیشگیری پاسخ دهند.
درمان های خط اول شامل مُسکن های استاندارد درد و مسدود کننده های بتا؛ کورتیکواستروئیدها؛ داروهای ضد افسردگی؛ ضد تشنج؛ مسدود کننده های کلسیم؛ تزریق بوتاکس و / یا تحریک الکتریکی غیر تهاجمی هستند.
دکتر «اریک شونک»، نویسنده این مطالعه از دانشگاه توماس جفرسون در فیلادلفیا، اظهار داشت: «لیدوکائین یک بی حس کننده موضعی است اما التهاب را هم می کاهد.»
او اظهار داشت: «یافته ها نشان میدهد که بیماران مبتلا به میگرن مزمن حدود یک ماه بعد از درمان بیمارستانی با داروهای IV همچون لیدوکائین، تسکین درد را تجربه کردند.»
بالغ بر ۶۰۰ بیمار بین سالهای ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۰ برای درمان تزریق لیدوکائین، به طور معمول برای پنج تا هفت روز، در بیمارستان فیلادلفیا بستری شده بودند.
قبل از درمان، بیماران حدود ۲۷ روز از هر ۳۰ روز سردردهای متوسط تا شدید را تجربه می کردند. هر حمله میگرن حداقل چهار ساعت طول می کشید.
بعد از ۲۵ تا ۶۵ روز بعد، بیماران گزارش دادند که بطور متوسط در ۲۳ روز از ۳۰ روز گذشته سردرد داشتند - چهار حمله کمتر از پیش از درمان.
در حالی که این مزیت ممکنست اندک به نظر برسد، شونک می گوید: «هنوز هم نشان دهنده بهبودی برای این بیماران است که به طور معمول دائماً سردرد دارند.»
همچنین معین نیست که لیدوکائین چگونه برای کاهش rCM عمل می کند. مکانیسم اثر آن در میگرن ناشناخته است.

1401/03/10
16:58:07
5.0 / 5
639
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
لینک دوستان سلامت
سلامت