رییس هیات انجمن تولیدكنندگان و صادركنندگان تجهیزات پزشكی:

70 درصد تجهیزات پزشکی در کشور تولید می شود

70 درصد تجهیزات پزشکی در کشور تولید می شود

به گزارش سلامت تهران_ ایرنا_ رئیس هیات انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان تجهیزات پزشکی ضمن اشاره به ظرفیت تولید داخلی، اظهار داشت: ۷۰ درصد تجهیزات پزشکی در کشور تولید می شود.


به گزارش سلامت به نقل از ایرنا، مجید روحی روز سه شنبه در افتتاحیه بیست و سومین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی دارویی و آزمایشگاهی با اشاره به دو سال قبل و همه گیری کرونا و وقوع بحران در سرتاسر جهان و ایران اظهار داشت: این دوره زمانی برای ما آزمایش فعالیت در دوره بحران بود.

وی با اشاره به اینکه همچنان شرایط جهان و منطقه بحرانی است، اظهار داشت: جنگ اوکراین و تحریم های سیاسی ضد ایران همچنان شرایط ما را خاص و ملزم به فعالیت در این شرایط کرده است.

روحی با اشاره به پیام رهبری برای سال جاری اظهار داشت: پشتیبانی از شرکتهای دانش بنیان می تواند خیلی از نیازی های کشور را رفع کند.

ایشان سپس با اشاره به فاصله تعداد تخت های پزشکی در کشور با میانگین جهانی اظهار داشت: در صورتیکه تعداد تخت های پزشکی ایران میانگینی۱.۷ برای هر هزار نفر است که این شاخص جهانی آن ۳.۱ است و یعنی ایران نیاز دوبرابری دارد و باید با برنامه ریزی و خوداتکایی نیازهای کشور ها را مرتفع نماییم.

روحی با اشاره به اینکه ایران در منطقه در حوزه سلامت در شرایط خوبی قرار دارد، اظهار داشت: البته موانع ما همچنان بسیار زیاد است و موانع دیگر کشورها یک دهم ایران در این حوزه می باشد.

وی کمبود نقدینگی در حوزه تجهیزات در حوزه سلامت را بزرگترین مشکل دانست و اظهار داشت: بعضی از مواد اولیه بیشتر از یک سال در گمرک منتظر ترخیص می ماند که دردسر ساز شده است.

بیست و سومین نمایشگاه بین المللی ایران هلث تجهیزات پزشکی دندانپزشکی دارویی و آزمایشگاهی با حضور بیشتر از ۴۰۰ شرکت داخلی و ۴۵ شرکت بین المللی سوم تا ششم خرداد ماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران درحال برگزاری است.


منبع:

1401/03/03
15:10:26
5.0 / 5
607
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
سلامت