انجام یکهزار و 430 کاشت حلزون شنوایی

انجام یکهزار و 430 کاشت حلزون شنوایی

سلامت: رئیس هیات امنای صرفه جویی ارزی از انجام یکهزار و 430 عمل کاشت حلزون شنوایی آگاهی داد و اظهار داشت: کمتر از 20 درصد از بودجه های مصوب برای خرید پروتز به هیات امنا تخصیص یافته و سازمان های بیمه گر نیز برای پوشش بیمه تجهیزات و خدمات مربوط به این اعمال اقدامی نکرده اند.


به گزارش سلامت به نقل از خبرگزاری ایرنا از وبدا، سید حسین صفوی اضافه کرد: در تاریخ بیست و نه ساله کاشت حلزون شنوایی در کشور، تعداد پروتزهای حلزون شنوایی تحویلی از طرف هیات امنای صرفه جویی ارزی به مراکز کاشت حلزون سراسر کشور در سال گذشته، یک رکورد شمرده می شود.

وی اظهارداشت: دستیابی به رکورد فوق در شرایطی محقق شده که در سال قبل کشور با سه خیزش بزرگ همه گیری کووید ۱۹ روبه رو شده بود و به سبب آماده باش بیشتر تخت های بیمارستانی برای بستری بیماران مبتلا به این بیماری، عملا بخش های کاشت حلزون کشور به حالت تعطیل و نیمه تعطیل درآمده بودند. با این وجود هیات امنای صرفه جویی ارزی جهت پاسخگویی به نیازهای درمانی بیماران ناشنوای کاندید عمل کاشت حلزون شنوایی، با تلاشی مضاعف نسبت به تامین پروتزهای مورد نیاز برای انجام این اعمال اقدام نمود.

رئیس هیات امنای صرفه جویی ارزی همین طور درباب نحوه تامین این تعداد پروتز اظهار داشت: باتوجه به محدودیت سنی جراحی های کاشت حلزون شنوایی، تمرکز و تلاش هیات امنای صرفه جویی ارزی بر تامین بموقع پروتز حلزون شنوایی است، اما آنچه در این راه موجب کندی حرکت می شود، عدم تخصیص اعتبارات مصوب کاشت حلزون شنوایی در قانون بودجه سالانه کشور به هیات امنای صرفه جویی ارزی است.

صفوی اشاره کرد: در ضمن هفت سال قبل ۷۹۵۰ پروتز حلزون شنوایی از طرف هیات امنای صرفه جویی ارزی به مراکز کاشت حلزون سراسر کشور تحویل شده، ولی کمتر از بیست درصد از بودجه های مصوب برای خرید پروتز به هیات امنا تخصیص یافته و سازمان های بیمه گر نیز برای پوشش بیمه تجهیزات و خدمات مربوطه به این اعمال اقدامی نکرده اند و عملا هیات امنا یک تنه اهتمام در انجام این خدمات با بهترین کیفیت دارد.

وی ابراز امیدواری کرد با همراهی سازمان های بیمه گر و سایر ارگان های ذیربط و همین طور تخصیص بموقع بودجه های مربوطه امکان تامین تعداد مکفی پروتز برای بیماران در نوبت انتظار این اعمال فراهم گردد.


منبع:

1401/02/20
23:19:39
5.0 / 5
672
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
لینک دوستان سلامت
سلامت