۱۷ هموطن دیگر بر اثر کرونا فوت کردند

۱۷ هموطن دیگر بر اثر کرونا فوت کردند

به گزارش سلامت در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۷ بیمار کووید۱۹ جان خویش را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۴۱ هزار و ۴۱ نفر رسید.


به گزارش سلامت به نقل از خبرگزاری ایرنا از وبدا، از روز گذشته تا امروز ۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ و بر مبنای معیارهای قطعی تشخیصی، یک هزار و ۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و ۲۵۱ نفر از آنها بستری شدند.
مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷ میلیون و ۲۱۹ هزار و ۴۳۳ نفر رسید. تا کنون ۶ میلیون ۹۷۵ هزار و ۱۴۷ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.
یک هزار و ۴۳ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون ۵۰ میلیون و ۹۶۵ هزار و ۸۶۹ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.
تا کنون ۶۴ میلیون و ۳۰۳ هزار و ۴۶۸ نفر دُز اول، ۵۷ میلیون و ۵۰۸ هزار و ۱۵۹ نفر دُز دوم و ۲۶ میلیون و ۹۷۶ هزار و ۹۸۸ نفر، دُز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۱۴۸ میلیون و ۷۸۸ هزار و ۶۱۵ دُز رسید.
در شبانه روز گذشته ۵۳ هزار و ۸۰۱ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.
در حال حاضر ۲ شهرستان در وضعیت قرمز، ۴۸ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۳۲۳ شهرستان در وضعیت زرد و ۷۵ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.
به گزارش سلامت به نقل از خبرگزاری ایرنا، کرونا تابحال چهار جهش ژنتیکی خطرناک شامل آلفا، بتا، گاما و دلتا داشته و امیکرون جدید ترین نسخه جهش یافته این ویروس می باشد.
به گفته علیرضا ناجی رئیس مرکز تحقیقات ویروس شناسی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، با عنایت به روند نزولی انتشار کرونا و سویه امیکرون، حالا بهترین فرصت است که مردم برای واکسیناسیون بخصوص دز یادآور اقدام نمایند و نباید این فرصت طلایی واکسیناسیون را از دست بدهیم.
وی اعتقاد دارد، دز سوم برای عموم مردم و دز چهارم برای افراد خاص دارای بیماری های خاص، یک دوره طلایی است و معلوم نیست در آینده چه وضعیتی داشته باشیم چون امکان شیوع واریانت های جدید در جهان و اپیدمی شدن آن در ایران هم وجود دارد پس کسانی که هنوز واکسن نزده اند برای پیشگیری از بیماری شدید حتما از این دوران طلایی استفاده کنند.

۱۳۵۲


منبع:

1401/02/07
17:46:22
5.0 / 5
505
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
لینک دوستان سلامت
سلامت