محققان كانادایی می گویند؛

داروی روماتیسم با دوز کم در درمان کووید ۱۹ موثر است

داروی روماتیسم با دوز کم در درمان کووید ۱۹ موثر است

سلامت: تحقیقات جدید نشان میدهد که دوز پایین یک داروی پرمصرف روماتیسم برای درمان کووید 19 شدید موثر است.به گزارش سلامت به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، «توسیلیزوماب» (Actemra) داروی روماتیسم مفصلی است که به درمان استاندارد برای درمان کووید ۱۹ شدید تبدیل گشته است، اما تقاضای بالا و محدودیت های تولید موجب کمبود این دارو در خیلی از کشورها شده است.
به گفته پژوهشگران، این یافته ها نشان میدهد که دو برابر تعداد بیشتری از بیماران را می توان با بهره گیری از دوزهای پایین تر این آنتی بادی مونوکلونال درمان کرد.
تیم تحقیق از دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا، نتایج را در بین سه گروه از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ مقایسه کرد: ۴۰ نفر که دوز مبتنی بر وزن را دریافت نمودند، ۵۹ نفر که دوز ثابت را دریافت نمودند و ۵۳ نفر که توسیلیزوماب را دریافت نکردند و بعنوان گروه کنترل بودند.
در میان بیمارانی که در یکی از دو گروه دریافت کننده دوز توسیلیزوماب بودند، میزان التهاب بیش از ۹۰ درصد در ضمن پنج روز کم شد.
بر اساس این مطالعه، میزان مرگ و میر در طول ۲۸ روز در هر سه گروه از بیماران مشابه بود.
«سوفی استوکاس»، محقق ارشد، اظهار داشت: «بین دو دوز، ما هیچ تفاوتی از نظر تعداد بیمار نیاز به تهویه، تعداد مورد نیاز درمان های پایدار یا مدت اقامت در بخش مراقبت های ویژه مشاهده نکردیم.»
وی در ادامه اضافه کرد: «اگر داروی کافی دارید، باید از آن به روشی که مطالعه شده است استفاده کنید. اما این استراتژی توانست ما را در بدترین زمان بیماری و بدترین بخش کمبود دارو یاری کند.»


منبع:

1401/01/11
12:52:06
5.0 / 5
615
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
سلامت