هر درخت یادبود یک اهدا کننده خون

هر درخت یادبود یک اهدا کننده خون

به گزارش سلامت سازمان انتقال خون ایران سال جاری با استقبال از دعوت برگزارکنندگان پویش سراسری ˮایران سرسبز، هر ایرانی یک درختˮ در این پویش ملی شرکت می کند.


به گزارش سلامت به نقل از خبرگزاری ایرنا از سازمان انتقال خون ایران، ادارات کل انتقال خون استانی در همین رابطه بعد از مکان یابی مناسب و تهیه نهال از گونه های بومی و سازگار در استان خود، با دعوت از اهداکنندگان شاخص استانی درختانی را به نام و یادبود این عزیزان در خاک استان خود می نشانند.
این کار ضمن ترویج فرهنگ درختکاری و پرورش گل و گیاه ضمن کمک به سرسبزی میهن عزیزمان، از جایگاه والا و زندگی بخش اهداکنندگان خون را برای همیشه سبز نگه می دارد.
در پاسخ به این مشارکت سازمان انتقال خون ایران، رئیس مرکز جنگل های خارج از شمال کشور از مدیران کل ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری استانهای کشور خواست تا درصورت امکان برای تحویل نهال به ادارات کل انتقال خون کشور برای این اقدام شایسته با آنها همکاری کنند.
در این اقدام هماهنگ در خیلی از استان ها به صورت نمادین به نام بعضی از اهدا کنندگانی که با اهدای خون خود جان شمار خیلی از بیماران را نجات داده اند درختانی بر خاک میهن نشانده شد تا نشانگر زندگی و سرسبزی باشد.
به گزارش سلامت به نقل از خبرگزاری ایرنا هم اکنون اهدای خون درایران به صورت کاملا داوطلبانه انجام می شود و سالانه بیشتر از ۲ میلیون و یکصد هزار نفر خون اهدا می کنند یک واحد خون می تواند جان سه نفر را نجات دهد و خیلی از بیماران مانند تالاسمی ها، هموفیلی ها و بیماران سرطانی حیاتشان وابسته به خون و فرآرده های آن است.


منبع:

1400/12/22
22:42:56
5.0 / 5
603
تگهای خبر: بیمار , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
سلامت