واکسیناسیون کرونا در 4۸ درصد جمعیت میامی در سه دز تکمیل شد

واکسیناسیون کرونا در 4۸ درصد جمعیت میامی در سه دز تکمیل شد

به گزارش سلامت رئیس شبکه بهداشت و درمان میامی اظهار داشت: تابحال ۴۸ درصد از جامعه هدف در این شهرستان دز سوم واکسن کرونا را دریافت نمودند.


علیرضا مصری پور روز یکشنبه در گفتگو با ایرنا ضمن اشاره به این که نباید اُمیکرون را دست کم گرفت، اضافه کرد: تزریق دُز سوم واکسن کرونا برای ایجاد ایمنی و محافظت در مقابل سویه امیکرون کرونا از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد.
وی اظهار داشت: شهروندان به منظور ایجاد ایمنی جمعی هر چه سریعتر نوبت سوم واکسن را تزریق کنند.
وی به قرار گرفتن شهرستان میامی در وضعیت زرد کرونایی اشاره نمود و عنوان کرد: کارشناسان معتقدند، تزریق واکسن کرونا در مقابل امیکرون همچون سویه های دیگر احتمال ابتلا، شدت وضعیت بیماری و مرگ و میر را می کاهد.
رئیس شبکه بهداشت و درمان میامی با اشاره به اینکه تابحال ۹۹ درصد پوشش واکسیناسیون دُز اول و ۸۳ درصد دُز دوم بالای ۱۲ سال در جمعیت ۲۹هزار و ۹۴۹ نفر انجام شد، اظهار داشت: ۲۹ درصد پوشش واکسیناسیون دُز اول جمعیت بین ۹ الی ۱۲ ساله ها با جمعیت یکهزار و ۸۸۰ نفر انجام شد.
مصری پور به تزریق واکسن دُز اول ۲ هزار و ۸۴۰ نفر افراد بین ۵ الی ۹ ساله ها در این شهرستان اشاره نمود و اظهار داشت: ۸۳ درصد مادران آبستن دُز اول واکسن، ۷۳ درصد دُز دوم و ۱۹ درصد دُز سوم واکسن کرونا را دریافت نمودند.
وی واکسیناسیون دانش آموزان را ضروری خواند و عنوان کرد: واکسیناسیون دانش آموزان دُز اول با پوشش ۱۰۰ درصدی و دُز دوم هم با پوشش ۹۰ درصدی انجام شد.
مصری پور با اشاره به اینکه وظیفه اصلی مراکز خدمات جامع سلامت عرضه مراقبت های اولیه بهداشتی به جمعیت زیر پوشش و در صورت ضرورت ارجاع بیماران به سطوح بالاتر است، اضافه کرد: شبکه بهداشت و درمان میامی از مرداد ۱۳۹۹ در این شهرستان شروع به کار کرد.
شبکه بهداشت درمان میامی هشت مرکز، ۲۹ خانه بهداشت و یک پایگاه بهداشتی را زیر پوشش دارد.
میامی شرقی ترین شهرستان استان سمنان در راه تهران - مشهد قرار دارد.


منبع:

1400/12/16
09:27:14
5.0 / 5
728
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان سلامت
سلامت