استاندار:

پیک ششم کرونا در استان بوشهر مهار گشت

پیک ششم کرونا در استان بوشهر مهار گشت

ایرنا- استاندار بوشهر اظهار داشت: با تلاش کادر درمان و همکاری مردم وضعیت کرونائی شهرستان های این استان تغییر نمود و پیک ششم شیوع این ویروس درآنها مهار شده است.


به گزارش سلامت به نقل از خبرگزاری ایرنا، روابط عمومی استانداری بوشهر به نقل از احمد محمدی زاده در گزارشی که روز شنبه بصورت ویدئو کنفرانسی به رییس جمهور در ستاد ملی کرونا ارائه کرد اضافه کرد: در هفته نخست اسفند ماه روند مبتلاشدن به ویروس کرونا در این استان نزولی شد و ضمن کاهش بستری های در بخش های کرونائی مراکز درمانی، ثبت فوت شدگان نیز روند نزولی نشان میدهد.
استاندار بوشهر با ابراز امیدواری برای ادامه سیر نزولی بستری ها و فوت شدگان ناشی از کرونا در این استان اضافه کرد: وضعیت شهرستان های این استان از نظر رنگ بندی به شکلی است که شهرستان های قرمز و نارنجی استان کم شده است.
محمدی زاده افزود: بر طبق رنگ بندی کرونائی از ۱۰ شهرستان استان بوشهر ۴۰ درصد نارنجی پرخطر، ۳۰ درصد قرمز خیلی پر خطر و ۳۰ درصد در وضعیت زرد با خطر متوسط کرونائی قرار دارند.
وی با قدردانی از همکاری و تعامل مردم در رعایت شیوه نامه بهداشتی و تلاش کادر درمانی و پزشکی در مهار پیک ششم کرونا اضافه کرد: همه بخش های دولتی و خصوصی کمک کردند تا پیک ششم کرونا در این استان مهار و کنترل شد و الان سیر کاهشی آن درحال پیموده شدن است.
محمدی زاده اظهار نمود: روند شیوع ویروس کرونا بعد از طی شرایط خوب در فصل پاییز، در زمستان صعودی شد، بطوریکه روند مبتلاشدن و فوت ناشی از کرونا که در دیماه در کمترین میزان بود در بهمن ماه با افزایشی شد این آمارها به شدت افزوده شد.
استاندار بوشهر از مردم خواست برای ادامه روند سیر کاهشی مبتلاشدن به کرونا شیوه نامه بهداشتی را رعایت و از تجمع و حضور در مراسم دورهمی پرهیز کنند.

1400/12/07
19:58:36
5.0 / 5
740
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , پزشكی , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
سلامت