کرونا جان 116 نفر دیگر را گرفت

کرونا جان 116 نفر دیگر را گرفت

به گزارش سلامت مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام نمود: در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۱۶ بیمار کووید۱۹ جان خویش را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۳۳ هزار و ۱۶۴ نفر رسید.


به گزارش سلامت به نقل از خبرگزاری ایرنا از وبدا، از روز گذشته تا امروز ۲۰ بهمن ماه ۱۴۰۰ و بر مبنای معیارهای قطعی تشخیصی، ۳۹ هزار و ۸۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که دو هزار و ۹۰۲ نفر از آنها بستری شدند و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۶ میلیون و ۶۹۶ هزار و ۹۲۷ نفر رسید.
تا کنون ۶ میلیون ۲۱۵ هزار و ۹۰۹ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان ها ترخیص شده اند، دو هزار و ۸۵۳ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان ها تحت مراقبت قرار دارند. ۴۵ میلیون و ۷۰۷ هزار و ۵۱۸ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.
تا کنون ۶۱ میلیون و ۲۹۲ هزار و ۷۷۱ نفر دُز اول، ۵۴ میلیون و ۶۶۶ هزار و ۲۵۹ نفر دُز دوم و ۲۰ میلیون و ۵۱۶ هزار و ۴۷۸ نفر، دُز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۱۳۶ میلیون و ۴۷۵ هزار و ۵۰۸ دُز رسید.
در شبانه روز گذشته ۳۹۴ هزار و ۸۶۴ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.
اکنون ۱۲۰ شهرستان در وضعیت قرمز، ۱۵۳ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۱۶۷ شهرستان در وضعیت زرد و ۸ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.
به گزارش سلامت به نقل از خبرگزاری ایرنا، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هفتم بهمن ماه در پیامی توئیتری ضمن اشاره به افزایش موارد بستری و سرپایی از ورود کشور به پیک ششم کرونا اطلاع داد.
بهرام عین اللهی در این توئیت نوشت: متاسفانه با افزایش موارد بستری و سرپایی باید اعلام نماییم که عملا وارد پیک ششم شده ایم.
وی افزود: سفارش اکید وحتی خواهش ما رعایت همان راهکارهای ساده اما مهم وحیاتی است، استفاده صحیح از ماسک، رعایت شیوه نامه های بهداشتی و تزریق واکسن بخصوص دز سوم است.
تدروس ادهانوم، مدیرکل سازمان جهانی بهداشت همینطور نسبت به «سونامی» سویه های اومیکرون و دلتا به دنبال رکوردشکنی موارد مبتلا شدن به «کووید ۱۹» در سطح جهان اخطار داد. وی بار دیگر خواهان دسترسی منصفانه به واکسن کرونا در سطح جهان شد.
وی اضافه کرد: «میلیاردها نفر» در سطح جهان همچنان به صورت کامل در مقابل بیماری ویروس کرونا «آسیب پذیر» هستند.
همه گیری ویروس کرونا تابحال جان بیشتر از پنج میلیون نفر را در سطح جهان گرفته است.منبع:

1400/11/20
21:29:59
5.0 / 5
622
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان سلامت
سلامت