یافته محققان كانادایی؛

درمان سرطان با توت برزیلی

درمان سرطان با توت برزیلی

به گزارش سلامت محققان کانادایی کشف کرده اند که توت برزیلی معروف به کامو کامو که قبلاً اثرات محافظتی آن در مقابل چاقی و دیابت شناخته شده است، می تواند به درمان سرطان هم کمک نماید.به گزارش سلامت به نقل از ساینس دیلی، محققان دانشگاه مونترال کانادا دریافتند کاستالاژین، پلی فنول به دست آمده از میوه آمازونی کاموکامو، با تغییر میکروبیوم موش ها، کارایی ایمونوتراپی را در موش ها بالا می برد.
«برتراند روتی»، سرپرست تیم تحقیق، در اینباره می گوید: «ما ثابت کردیم که کاستالاژین، پلی فنولی که بعنوان یک پری بیوتیک عمل می کند، میکروبیوم روده را اصلاح می کند و پاسخ ایمنی درمانی را حتی برای سرطان های مقاوم به این نوع درمان بهبود می بخشد.»
به گفته محققان: «نتایج ما راه را برای آزمایش های بالینی هموار می کند که از کاستالاژین بعنوان مکمل داروهایی معروف به مهارکننده های توقف ایمنی در بیماران سرطانی استفاده می کنند».
با وجود پیشرفت های اخیر، تنها تعداد کمی از بیماران پاسخ های طولانی مدتی به ایمونوتراپی شبیه به درمان دارند، ازاین رو محققان در جستجوی نگاههای درمانی جدید بوده اند. هدف نهایی آنها تبدیل یک میکروبیوم ناسالم به یک میکروبیوم سالم به منظور تقویت سیستم ایمنی است.
از جمله راهبردهایی که محققان این مطالعه عرضه کرده اند، استفاده از پری بیوتیک ها، ترکیبات شیمیایی است که می تواند ترکیب میکروبیوم روده را بهبود بخشد.
روتی می گوید: «برای ارزیابی اثرات مفید کاستالاژین، ما این پری بیوتیک را به صورت خوراکی به موش هایی که پیوند مدفوع از بیماران مقاوم به ایمونوتراپی دریافت کرده بودند، تجویز کردیم. ما دریافتیم که کاستالاژین به یک باکتری مفید روده، Ruminococcus bromii متصل می شود و پاسخ ضد سرطانی را تقویت می کند.»
محققان بزودی این کشف را در بیماران انسانی آزمایش خواهند کرد.

1400/11/17
22:25:27
5.0 / 5
903
تگهای خبر: بیمار , چاقی , دارو , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان سلامت
سلامت