اتباع خارجی مقیم مشهد حدود 400 هزار دز واکسن کرونا دریافت نمودند

اتباع خارجی مقیم مشهد حدود 400 هزار دز واکسن کرونا دریافت نمودند

به گزارش سلامت ایرنا- مدیرکل امور اتباع و مهاجران خارجی خراسان رضوی اظهار داشت: 390 هزار و 986 دُز واکسن کرونا تا حالا در مراکز واکسیناسیون عمومی به اتباع خارجی مقیم مشهد تزریق شده است.


محمدتقی هاشمی روز سه شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اضافه کرد: ارائه واکسن کرونا به اتباع خارجی مقیم خراسان رضوی در قالب عملیات عمومی ایمن سازی شهروندان ایرانی بدون هیچ محدودیتی در جریان است.
وی افزود: تا حالا در همین راستا ۲۱۱ هزار و ۳۲ نفر از اتباع خارجی مقیم مشهد دُز نخست، ۱۶۹ هزار و ۲۸۵ نفر دُز دوم و ۱۰ هزار و ۶۶۹ نفر آنها سومین دُز سوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند.
مدیرکل امور اتباع و مهاجران خارجی خراسان رضوی اظهار داشت: هیچگونه تفاوتی از این نظر بین اتباع خارجی و شهروندان ایرانی وجود ندارد چنانکه حتی شهروندان خارجی ای که بصورت بدون مجوز وارد کشور شده اند تحت پوشش واکسیناسیون عمومی کرونا قرار گرفته اند.
وی اضافه کرد: بر این اساس همه اتباع خارجی که تا حالا هر دو دُز واکسن کرونا را دریافت کرده اند می توانند با مراجعه به مراکز واکسیناسیون فعال در خراسان رضوی سومین دُز آنرا نیز تزریق نمایند.
هاشمی افزود: همه مراکز واکسیناسیون عمومی در خراسان رضوی بدون هیچ محدودیتی ملزم به تزریق واکسن کرونا به اتباع خارجی هستند.
وی اظهار داشت: تا حالا در همین چارچوب دو مرکز واکسیناسیون عمومی در مشهد شامل بازار ملل واقع در ابتدای بلوار شهید آوینی و مرکز بهداشت امیرالمومنین (ع) در خیابان شفیعی این شهر بیشترین مراجعه اتباع خارجی را برای دریافت واکسن داشته اند.
بازداشت روزانه هزاران متجاوز مرزی
مدیرکل امور اتباع و مهاجران خارجی خراسان رضوی در ادامه گفتگو با خبرنگار ایرنا همین طور به تحولات اخیر افغانستان اشاره و بیان کرد: این وضعیت در کشور همسایه باعث شده هم اینک روزانه هزاران متجاوز مرزی از طرف مرزبانان جمهوری اسلامی ایران در مناطق مرزی متوقف شوند پس فعلا آمار دقیقی از حضور اتباع افغان در ایران وجود ندارد.
وی اضافه کرد: همین طور برخی اتباع کشور افغانستان با دریافت روادید یک ماهه وارد ایران می شوند اما بعد از انقضای این زمان به کشورشان برنمی گردند. آمار این گروه از اتباع خارجی در اختیار پلیس مهاجرت است.
۳۲۰ هزار تبعه افغانستان با مجوز، گذرنامه و کارت آمایش در خراسان رضوی سکونت دارند. مشهد محل سکونت که ۹۵ درصد این گروه از اتباع افغان است.
۶۳۰ بیمار کووید ۱۹ هم اینک در بیمارستانهای خراسان رضوی بستری هستند. همین طور از بین ۳۳ شهرستان این استان تا حالا تربت حیدریه در وضعیت قرمز، ۶ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۲۱ شهرستان در وضعیت زرد و پنج شهرستان در وضعیت آبی شیوع ویروس کرونا قرار گرفته اند.
به گزارش سلامت به نقل از خبرگزاری ایرنا از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا روز گذشته ۱۱ بهمن ماه ۱۴۰۰ و برمبنای معیارهای قطعی تشخیصی، ۲۸ هزار و ۹۹۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۵۸۴ نفر از آنها بستری شدند و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۶ میلیون و ۳۷۳ هزار و ۱۷۴ نفر رسید.
همچنین ۳۰ بیمار کووید ۱۹ ظرف ۲۴ ساعت اخیر در سطح کشور جان باخته اند تا شمار شهروندان فوت شده این بیماری به ۱۳۲ هزار و ۴۵۴ نفر رسد. شش میلیون ۱۰۶ هزار و ۴۴۲ نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در ایران هم تا حالا بهبود یافته یا از بیمارستانها ترخیص شده اند. هزار و ۵۱۲ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در بخشهای مراقبت ویژه تحت مراقبت هستند.
تاکنون ۶۰ میلیون و ۷۷۰ هزار و ۴۳۵ دُز اول، ۵۴ میلیون و ۱۱۶ هزار و ۲۷ دُز دوم و ۱۷ میلیون و ۳۱۵ هزار و ۸۳۱ دُز سوم واکسن کرونا تزریق شده است و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۱۳۲ میلیون و ۲۰۲ هزار و ۲۹۳ دُز رسید.
۱۵ شهرستان در سطح ایران وضعیت قرمز، ۶۱ شهرستان وضعیت نارنجی، ۲۷۴ شهرستان وضعیت زرد و ۹۸ شهرستان وضعیت آبی شیوع ویروس کرونا دارند.
"پاندمی کرونا" در سطح جهان نیز ۳۷۵ میلیون و ۶۳۳ هزار و ۷۰۳ نفر را بیمار کرده و جان پنج میلیون و ۶۸۳ هزار و ۱۳۶ نفر را گرفته است. ۲۹۶ میلیون و ۷۶۵ هزار و ۵۷۷ نفر از افراد مبتلا به ویروس کرونا هم تا حالا در سطح جهان درمان شده اند.
آمریکا در این میان با ۷۵ میلیون و ۵۷۸ هزار و ۰۷۶ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ و همین طور ۹۰۷ هزار و ۱۹۰ قربانی ویروس کرونا، بیشترین آمار مبتلاشدن و تلفات ناشی از پاندمی کرونا را در جهان به خود مختص کرده است. بعد از آمریکا کشورهای هند، برزیل و فرانسه بیشترین شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا را دارند.
ایران برمبنای آخرین آمارهای رسمی از فهرست جدول ۱۰ کشوری که بیشترین جمعیت مبتلایان به کرونا در بین کشورهای جهان دارد حذف گردیده است.


منبع:

1400/11/12
12:33:31
5.0 / 5
624
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان سلامت
سلامت