یافته محققان فنلاندی؛

تأثیر دو داروی روماتیسم مفصلی در کاهش ریسک پارکینسون

تأثیر دو داروی روماتیسم مفصلی در کاهش ریسک پارکینسون

به گزارش سلامت تحقیقات جدید نشان داده است که دو داروی روماتیسم مفصلی پتانسیل کاهش خطر مبتلا شدن به بیماری پارکینسون را دارند.به گزارش سلامت به نقل از مهر به نقل از هلث دی نیوز، تعدادی از مطالعات قبلی نشان داده اند که افراد مبتلا به روماتیسم مفصلی کمتر در معرض خطر ابتلاء به پارکینسون قرار دارند، و پیشنهاد شد که دسته ای از داروهای آرتریت روماتوئید به نام "داروهای ضد روماتیسمی اصلاح کننده بیماری" (DMARDs) ممکنست در کاهش این خطر نقش داشته باشند.
برای دستیابی به اطلاعات بیشتر، پژوهشگران داده های هزاران بیمار در فنلاند را تجزیه و تحلیل کردند.
بر اساس نتایج این مطالعه، استفاده از بیشتر داروهای DMARD همچون متوترکسات و سولفاسالازین، حداقل سه سال پیش از تشخیص بیماری پارکینسون با خطر ابتلاء به این بیماری در مبتلایان به روماتیسم مفصلی مرتبط نبود.
با این حال، پژوهشگران دریافتند که بیماران مبتلا به روماتیسم مفصلی که کلروکین یا هیدروکسی کلروکین مصرف می کنند، ۲۶ درصد کمتر در معرض خطر ابتلاء به بیماری پارکینسون هستند.
به گفته پژوهشگران، هر دوی این داروها بر سیستم ایمنی بدن تأثیر می گذارند و در مطالعات حیوانی نشان داده شده است که پتانسیل ضد پارکینسون دارند. اما نتایج مطالعات حیوانی اغلب با نتایج روی انسان متفاوت می باشد. از اینرو پژوهشگران بر انجام تحقیقات بیشتر دراین زمینه تاکید دارند.


منبع:

1400/11/10
13:58:24
5.0 / 5
728
تگهای خبر: بیمار , بیماری , دارو , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
سلامت