شروع طرح ملی عدالت و تعالی در سلامت کشور با حضور وزیر بهداشت در مشهد

شروع طرح ملی عدالت و تعالی در سلامت کشور با حضور وزیر بهداشت در مشهد

ایرنا- طرح ملی عدالت و تعالی در تحول سلامت کشور طی مراسمی روز جمعه با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مراسم پایانی همایش روسای دانشگاههای علوم پزشکی کشور در مشهد شروع شد.


وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی سخنانی در این مراسم اظهار داشت: طرح ملی عدالت و تعالی در تحول سلامت با هدف توسعه کمی و کیفی عادلانه فاکتورهای سلامت و آموزش پزشکی نتیجه تلاش دانشمندان، اساتید و افراد فعال در زمینه سلامت است که با افتخار از جوار بارگاه ملکوتی حضرت ثامن الحجج (ع) در کشور شروع می شود.
دکتر بهرام عین اللهی با اشاره به اینکه توسعه کمی و کیفی عادلانه فاکتور های سلامت و آموزش پزشکی از با اهمیت ترین اهداف این طرح است اضافه کرد: اهداف کلی این طرح در قالب یک کتاب تدوین شده است که بصورت مجموعه کتاب به تمامی روسای دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی کشور ابلاغ می شود تا با اجرای آن بتوانیم به اهداف دولت سیزدهم در عرصه بهداشت و سلامت دست یابیم.
وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص گسترش شبکه بهداشت و دسترسی عادلانه مردم به خدمات سلامت افزود: تقویت، بازآرایی و گسترش نظام شبکه سلامت کشور یکی از با اهمیت ترین خاصیت این طرح محسوب می شود.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: توسعه عدالت آموزشی، درمانی، پژوهشی، توزیع عادلانه و متوازن نیروی انسانی، تقویت نظام بیمه پایه سلامت، تقویت و ارتقای کمی و کیفی پژوهشهای کاربردی مبتنی بر نیاز مردم، تامین منابع پایدار و بازبینی ساختار، اجتماعی کردن سلامت با همکاری و مشارکت تمامی سازمانها و استفاده حداکثری از خیران سلامت از خواص مهم این طرح است.
عین اللهی اضافه کرد: حرکت به سمت خود کفایی کشور در دارو، واکسن و تجهیزات، پشتیبانی از شرکتهای دانش بنیان، تقویت و بازسازی اورژانس های پیش بیمارستانی، افزایش راندمان خدمات در سیستم سلامت و حداکثر استفاده از مراکز دولتی، تغییر سیستم سلامت از درمان محوری به پیشگیری، هوشمندسازی و یکپارچگی نظام سلامت، ارتقای سواد سلامت جامعه در امتداد افزایش خود مراقبتی فعال و اصلاح سبک زندگی و مبارزه با فساد و تعارض منافع از دیگر محورهای طرح ملی عدالت و تعالی در تحول سلامت بشمار می رود.
همایش روسای دانشگاههای علوم پزشکی کشور که از روز چهارشنبه در سالن همایشهای مدافعان سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد درحال برگزاری است امروز به پایان رسید.

1400/11/01
19:19:53
5.0 / 5
685
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سلامت