عضو كمیته علمی كشوری كووید ۱۹ تاكید كرد؛

دوز سوم واکسن کرونا را بزنید

دوز سوم واکسن کرونا را بزنید

سلامت: عضو کمیته علمی کشوری کووید 19، با اشاره به خطر اومیکرون، بر ضرورت سرعت گرفتن دوز سوم واکسن کرونا در کشور تاکید نمود.به گزارش سلامت به نقل از مهر، علیرضا بیگلری، در حاشیه جلسه کمیته علمی کشوری مقابله با کرونا، اظهار داشت: نخستین نکته مهم این است که حالا یک اصل پذیرفته شده در کشورها این است که پس از تزریق دو دوز واکسن مقابل کرونا، دوز سوم حتما تکمیل کننده است و احتمال ابتلاء به بیماری را می کاهد و اگر هم ابتلایی اتفاق افتاد، مسلماً عوارض بیماری بسیار کمتر خواهد بود.
وی اضافه کرد: بنا بر این در درجه اول سفارش کمیته علمی به هموطنان این است که در وهله اول در نخستین فرصت طبق دستورالعمل های وزارت بهداشت، واکسن بوستر، یادآور یا دوز سوم را تزریق کنند.
بیگلری درباره وضعیت میزان واکسن ها برای دوز سوم و تزریق به کودکان و کفایت آنها، اظهار داشت: خوشبختانه هم واکسن های وارداتی و هم واکسن های تولید داخلی به اندازه کافی در کشور وجود دارد. فارغ از این که چه نوع واکسنی را تزریق می نماییم، نتیجه کلی که دنیا به آن رسیده، این است که تزریق سه دوز از هر نوع واکسنی می تواند تأثیر بسیار مهمی در پیش گیری از ابتلاء به بیماری و پیش گیری از شدت بیماری داشته باشد.
وی درباره واکسن های کودکان، اضافه کرد: در کشور ما تزریق واکسن کودکان برای سنین ۱۲ تا ۱۸ سال، انجام شده و در حال انجام می باشد. اما برای افراد زیر ۱۲ سال یعنی ۵ تا ۱۱ سال هم واکسن پاستوکووک تولید انستیتو پاستور ایران مجوز مصرف را دارد و اصولاً این واکسن می تواند با تأییدی که از سازمان غذا و دارو دارد، در سن ۲ تا ۱۸ سال هم علاوه بر بالغین مصرف شود. البته تفاوتش این است که درحال حاضر در بزرگسالان در سه دوز تزریق می شود اما در کودکان به دو دوز اکتفا می شود.

1400/10/24
12:11:05
5.0 / 5
800
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
سلامت