ابداع جدید محققان؛

عدم لزوم استفاده از شیمی درمانی برای بهبود سرطان

عدم لزوم استفاده از شیمی درمانی برای بهبود سرطان

به گزارش سلامت شیمی درمانی با استفاده از اشعه و داروهای دیگر که عوارض جانبی زیادی دارند و سیستم ایمنی را تحریک می کنند، سبب درد شدید و واکنش آلرژیک در افراد می شود.به گزارش سلامت به نقل از مهر به نقل از زی نیوز، تیمی متشکل از ۱۱ دانشمند از کلینیک کلیولند ایالات متحده و محققی از دانشگاه الله آباد هند راهی یافته اند که در آن شیمی درمانی و پرتودرمانی برای از بین بردن سلول های سرطانی مورد نیاز نخواهد بود.
این تحقیق حائز اهمیت می باشد چونکه نوید درمانی را می دهد که با استفاده از آن بیماران سرطانی از عوارض جانبی شیمی درمانی و پرتودرمانی نجات می یابند.
پس از آزمایش موفقیت آمیز آن بر روی موش ها، حالا تلاش ها برای اعمال آن بر روی بدن انسان شروع شده است.
«یانگ لی»، سرپرست تیم تحقیق، اظهار داشت: «این مطالعه امکان دارد به بیماران سرطانی که تحت شیمی درمانی قرار می گیرند، آرامش خیال دهد. شیمی درمانی از پرتو درمانی و سایر داروهایی استفاده می نماید که عوارض جانبی زیادی داشته و سیستم ایمنی را تحریک می کند که سبب درد شدید و واکنش آلرژیک می شود.»
به گفته این دانشمندان، «ما جایگزینی برای شیمی درمانی و داروها در درمان سرطان اختراع کرده ام که در طول درمان سرطان به سلول های طبیعی و سلول های سرطانی صدمه نمی رساند. این آزمایش موفق توسط تیمی متشکل از ۱۱ دانشمند در کلینیک کلیولند انجام شد. تیم تحقیق در حین آزمایش روی موش، بیحسی خویش را به موش ها تزریق کرد تا miR-۲۱ را بی اثر کند.»
به دنبال آن مشخص شد که تومور تشکیل شده در بدن موش به تدریج کوچک تر شده و بعضی از تومورها به صورت کامل ناپدید شدند.
این آزمایش به مدت یک سال در آمریکا ادامه یافت. با این وجود، هنوز روی بدن انسان استفاده نشده است.
این گروه درحال کار بر روی سایر مکانیسم های مرگ سلولی برنامه ریزی شده، میکروRNA ها و درمان سلول های T آنتی ژن شیمیایی برای مقابله با سرطان زایی در مدل موش است.


منبع:

1400/10/15
20:39:57
5.0 / 5
804
تگهای خبر: بیمار , دارو , درمان , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
لینک دوستان سلامت
سلامت