سرپرست مركز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت:

استقبال از دز سوم دلیل شلوغی پایگاه های واکسیناسیون است

استقبال از دز سوم دلیل شلوغی پایگاه های واکسیناسیون است

به گزارش سلامت سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن اشاره به شلوغی مراکز واکسیناسیون، دلیل این شلوغی را رجوع افراد برای تزریق دُز سوم عنوان نمود و از افزایش تعداد مراکز و ایستگاه های تزریق واکسن اطلاع داد.


به گزارش سلامت به نقل از خبرگزاری ایرنا از وبدا، محمد هاشمی اظهار داشت: مجوز تزریق دُز سوم واکسن کرونا به افراد بالاتر از ۱۸ سال در کشور صادر شده و شاهد استقبال گسترده مردم فهیم ایران از واکسیناسیون هستیم.
وی اضافه کرد: ورود سویه جدید اومیکرون و نگرانی ها، باعث افزایش مراجعات به پایگاه های واکسیناسیون شده و برنامه وزارت بهداشت، گسترش مراکز و ایستگاه های تزریق واکسن در کشور برای تقویت پوشش واکسیناسیون است.
سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اظهار داشت: خوشبختانه با استقبال گسترده مردم، رکورد تزریق روزانه حدود یک میلیون و ۶۰۰ هزار دُز واکسن کرونا در کشور به دست آمد اما با کاهش مراجعات برای تزریق واکسن، تعداد پایگاه ها به حدود یک هزار و ۱۶ مرکز و ایستگاه های واکسیناسیون به حدود ۵ هزار و ۳۰ ایستگاه کاهش پیدا کرد اما با عنایت به استقبال مناسب مردم و با دستور وزیر بهداشت، تعداد مراکز و ایستگاه های واکسیناسیون بزودی افزایش می یابد تا دیگر کمتر شاهد انتظار مردم در صف برای تزریق واکسن کرونا باشیم.
به گزارش سلامت به نقل از خبرگزاری ایرنا، واکسیناسیون سراسری از ۲۲ بهمن سال قبل در کشور شروع شد و تا کنون ۵۹ میلیون و ۵۲۹ هزار و ۹۴۷ نفر دُز اول، ۵۱ میلیون و ۲۵۵ هزار و ۵۵۵ نفر دُز دوم و ۵ میلیون و ۹۲۲ هزار و ۲۱۳ نفر، دُز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۱۱۶ میلیون و ۷۰۷ هزار و ۷۱۵ دُز رسیده است.
1071منبع:

1400/10/05
23:30:40
5.0 / 5
676
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
سلامت