دبیر انجمن داروسازان ایران:

تاخیر تامین اجتماعی در پرداخت مطالبات داروخانه ها، کمرشکن شده است

تاخیر تامین اجتماعی در پرداخت مطالبات داروخانه ها، کمرشکن شده است

دبیر انجمن داروسازان ایران با انتقاد از آنچه که تاخیر سازمان تامین اجتماعی در پرداخت مطالبات داروخانه ها خواند، اظهار داشت: در آستانه اجرای طرح نسخه الکترونیک، نگرانی ها بابت تاخیر مطالبات داروخانه ها از سازمان تامین اجتماعی پررنگ تر شده است.


جلیل سعیدلو، دبیر انجمن داروسازان ایران در گفتگو با ایسنا ضمن گلایه از سازمان تامین اجتماعی گفت: مطالبات داروخانه ها از سازمان تامین اجتماعی از تیرماه پرداخت نشده و این به مفهوم آنست که داروهای مردم توسط داروخانه ها عرضه شده ولی سازمان های بیمه گر، سهم خودرا از هزینه نسخه های مردم پرداخت نکرده اند.
وی با اشاره به این که تاخیر مطالبات داروخانه ها از تامین اجتماعی کمرشکن شده، اظهار داشت: ما در این خصوص بارها مکاتبه کردیم و درخواست وقت ملاقات کردیم؛ ولی بازهم شاهد بی اعتنایی و بی توجهی سازمان تامین اجتماعی هستیم. این درحالی است که ما دنبال چیزی بیش از قانون نیستیم و توقع داریم که هرچه سریعتر آنچه که قانون تصریح کرده، اجرائی شود.
سعیدلو افزود: با شروع نسخه نویسی الکترونیک از شروع دی ماه، با توجه به این که زیر ساخت های آن کامل نشده است، به خصوص در شهرهای بزرگ مشکلات و گرفتاری مردم و داروخانه ها کاملا قابل پیش بینی است.
وی ادامه داد: علاوه بر آن، این برنامه ها بار مالی برای داروخانه ها دارد و متاسفانه سازمان های بیمه گر هزینه آنرا حذف کرده اند و این مساله فشار مضاعفی را بر اقتصاد داروخانه ها تحمیل کرده است.
دبیر انجمن داروسازان ایران اضافه کرد: بانکها نیز تسهیلات ویژه ای را بابت کارهای داروخانه قائل نمی شوند و این سبب می شود که گرفتاری های اقتصادی داروخانه ها افزون شود.
سعیدلو اشاره کرد: واقعیت غیرقابل انکار آنست که اقتصاد داروخانه ها بیش از پیش تحت فشار قرار گرفته و نگران هستیم که داروخانه ها در تامین داروی مورد نیاز مردم، عاجز شوند. ما امیدواریم هرچه سریعتر مسئولین مربوطه در این خصوص گره گشایی کنند و مانع شکسته شدن زنجیره دارویی کشور شوند.1400/09/29
10:27:58
5.0 / 5
731
تگهای خبر: بیمه , دارو , داروسازان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
سلامت