زالی تاكید كرد؛

سختی کار پرستاران بخش نوزادان و کودکان

سختی کار پرستاران بخش نوزادان و کودکان

به گزارش سلامت رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، با اشاره به اینکه کیفیت خدمات درمانی در بیمارستان کودکان مفید در سطح کشور مثال زدنی است، بر لزوم حمایت بیشتر از پرستاران بخش نوزدان تاکید نمود.


به گزارش سلامت به نقل از مهر، علیرضا زالی، در بازدید از بیمارستان کودکان مفید، کمبود فضای فیزیکی را یکی از چالش های این بیمارستان دانست و اظهار داشت: بیمارستان مفید به حداکثر ظرفیت ساختاری خود رسیده و در عین حال درحال پیشرفت است. وی، استفاده بهینه از ظرفیت خیرین در امور جاری و امور عمرانی بیمارستان مفید را بسیار مطلوب عنوان نمود و ضمن اشاره به سختی کار پرستارانی که از کودکان بخصوص نوزادان پرستاری می کنند، خواهان حمایت ویژه از آنان شد. شریف ترکمن نژاد مدیر بیمارستان مفید، حفظ کرامت انسانی بیماران، کارکنان، پزشکان و پرستاران و همینطور عرضه خدمات جامع به بیماران را از مهم ترین سیاست های مدیریتی این بیمارستان عنوان نمود. وی ضمن اشاره به مرجعیت این بیمارستان در کشور در حوزه کودکان، توجه به گروههای صدمه پذیر و همینطور توجه به کیفیت خدمات عرضه شده را را از دیگر سیاست های این بیمارستان دانست. ترکمن نژاد ضمن اشاره به کاهش مرگ و میر در بیماران تصریح کرد: بیمارستان مفید روند رو به رشد دارد و کیفیت عرضه خدمات در آن همواره رو به بهود است. وی با اشاره به اینکه شاخصهای درمانی و بالینی بیمارستان ارتقا یافته است، اظهار داشت: رضایتمندی بیماران و همراهان هم بنا بر گزارش های مرکز افکارسنجی روابط عمومی دانشگاه افزایش پیدا کرده است. ایجاد آرامش روانی و امنیت بین کارکنان، تراز مثبت مالی، ارتقای شاخصهای آموزشی، پژوهشی و پرستاری، بهبود استاندارهای زیرساخت و تأسیسات بیمارستان و تأمین تجهیزات مورد نیاز از دیگر نکات مثبت مطرح شده در مورد این بیمارستان بود که ترکمن نژاد به آن اشاره نمود. ایشان در ادامه به نقش خیرین در آماده سازی مرکز جامع تصویربرداری، بازسازی بخش نفرولوژی و همودیالیز، ساخت و تجهیز بخش فیزیوتراپی اشاره نمود. راه اندازی ژنراتور برق، تعویض کپسول های آتش نشانی، دو برابر شدن ظرفیت پست برق نسبت به گذشته و بازسازی آشپزخانه از دیگر مواردی بود که مدیر بیمارستان مفید به آنها اشاره نمود.
وی در ادامه به خرید تجهیزات آی سی یو، لاپاراسکوپ، یو پی اس، دستگاه کرانیوتوم با کمک خیرین اشاره نمود و به بیان تجهیزات و تاسیات مورد نیاز بیمارستان پرداخت.
ترکمن نژاد راه اندازی سامانه تغذیه پرسنل را در کاهش مصرف غذای بیمارستان بسیار مؤثر عنوان نمود.
وی در ادامه به اصلاح فرآیند مکاتبات اداری و انبارداری و کدگذاری کمک های خیرین در HIS اشاره کرده و اظهار داشت: در این بیمارستان حدود ۳۶ سامانه زیر نظر معاونت درمان وجود دارد که به صورت کامل با حضور یک سوپروایزر روزانه درحال تکمیل است که یکی از عوامل بازگشت درآمدهای بیمارستان است.
ترکمن نژاد افزود: تأمین لبنیات بیمارستان به شکل مستمر، مواد شوینده، مواد غذایی همراه سرا با ظرفیت ۴۰ نفر از دیگر فعالیتهای خیرین در این بیمارستان است.
وی کمبود پرسنل، سختی کار و احتیاج به اختصاص بودجه آموزشی در این بیمارستان را از مهم ترین چالش های این مرکز عنوان نمود.
مدیر بیمارستان مفید در ادامه عملکرد حراست را در این بیمارستان بسیار مطلوب توصیف کرد.

1400/09/11
14:23:46
5.0 / 5
862
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان سلامت
سلامت