آغاز مطالعه جدید محققان؛

آزمایش بر روی قارچ بعنوان درمانی برای کرونا

آزمایش بر روی قارچ بعنوان درمانی برای کرونا

سلامت: آزمایش های اولیه برای تست قارچ های دارویی و گیاهان چینی برای درمان بیماران کووید 19 با علایم خفیف تا متوسط در حال انجام می باشد.به گزارش سلامت به نقل از مهر به نقل از وب مِد، دو مرحله اول کارآزمایی کنترل شده با دارونما در دانشگاه کالیفرنیا برای درمان بیماران کرونائی که در خانه با علایم خفیف تا متوسط قرنطینه شده بودند، شروع شده است. کارآزمایی سوم درحال بررسی استفاده از قارچ های دارویی بعد از تزریق واکسن های کووید ۱۹ است.
محققان همین طور چهارمین آزمایش را برای تست قارچ ها در مقابل یک واکسن تقویت کننده کووید راه اندازی کرده اند. این واکسن به بررسی تأثیر در افرادی که بیماریهای زمینه ای دارند که واکنش واکسن را در آنها می کاهد، می پردازد.
بر اساس این گزارش، دو گونه قارچ درحال آزمایش موسوم به ترکی تیل (دم بوقلمون) و آگاریکون، بعنوان مکمل های بدون نسخه در دسترس هستند.
برای هر کارآزمایی، پژوهشگران قصد دارند ۶۶ نفر را که با علایم خفیف تا متوسط کووید ۱۹ در خانه قرنطینه می شوند، بکار گیرند. شرکت کنندگان بطور تصادفی ترکیب قارچ، گیاهان دارویی چینی یا دارونما را به مدت ۲ هفته دریافت خواهند کرد.
به گفته پژوهشگران، گیرنده هایی روی سلول های انسان وجود دارد که اجزای خاصی از قارچ را به هم متصل می کند. بدین طریق قارچ ها می توانند رفتار سلول های ایمنی را تنظیم کنند، که می تواند مقابل ویروس کرونا تأثیر بگذارد.


منبع:

1400/09/07
14:37:13
5.0 / 5
833
تگهای خبر: بیمار , بیماری , دارو , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
سلامت