رییس سازمان غذا و دارو :

مراحل تولید و مواد اولیه دارو رصد می شود

مراحل تولید و مواد اولیه دارو رصد می شود

به گزارش سلامت معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو اظهار داشت: وضعیت و مراحل تولید و مواد اولیه دارو تا آن زمان که به دست مردم برسد، رصد می شود.


به گزارش سلامت به نقل از خبرگزاری ایرنا از وزارت بهداشت درمان، دکتر بهرام دارایی در جلسه کمیته دارو و غذا کمیسیون بهداشت مجلس درمورد وضعیت دارو و ارز ترجیحی، اظهار داشت: در جریان وضعیت دارو و تولیدکنندگان قرار داریم و وضعیت و مراحل تولید و مواد اولیه دارو تا آن زمان که به دست مردم برسد، رصد می شود.
وی اضافه کرد: در حوزه وضعیت ارزی در آینده سناریوهای مختلف را مورد توجه قرار دادیم و بحث های علمی و فنی فشرده ای را با کمک تصمیم گیران، متخصصان دانشگاهی و صنعت دنبال می نماییم، هم اکنون بسته ای آماده کرده ایم و شرایط مختلف و پیش بینی های لازم برای آن صورت گرفته و برمبنای تصمیم ارزی دولت آنرا اجرا خواهیم کرد، البته بنا داریم تا آخر سال ارز دارو ترجیحی پرداخت گردد و برنامه ریزی و اجرا بر این اساس است.
وی افزود: باتوجه به نیازهای موجود و پیش بینی آینده مقدار ارز بیشتری در زمینه تامین دارو و تجهیزات پزشکی خصوصاً تجهیز بیمارستان های جدید و افزایش تخت جدید نیاز است و در این رابطه برآورد لازم به دولت اعلام شده و تصمیم گیری در این رابطه بر عهده مجلس و دولت می باشد.
رییس سازمان غذا و دارو در مورد داروهای مقابله با کرونا اظهار داشت: موجودی هم اکنون برای دو یا سه قلم داروهای مقابله با کرونا قابل قبول است اما در برخورد با پیک احتمالی ششم باید تمهیدات جدی تری داشته باشیم.
وی در مورد بخشنامه جدید تاسیس داروخانه ها اظهار داشت: برخی اقدامات موجب ایجاد شکاف در جامعه داروسازی شده و میان جوانان و پیشکسوتان فاصله افتاده است. رشته داروسازی از سخت ترین رشته های گروه پزشکی است و جوانان فارغ التحصیل داروسازی باید برای اشتغال در زمینه های متنوع و تاثیر گذار حوزه سلامت امیدوار باشند و زیبنده نیست فارغ التحصیلان داروسازی به سبب نبود زمینه اشتغال به فکر مهاجرت باشند.
دارایی اشاره کرد: نیاز است این بخشنامه با حضور خبرگان، ذی نفعان و مسئولان مرتبط مورد بازنگری قرار گیرد و در هفته آتی کارگروه مشورتی برای این مساله تشکیل خواهد شد. بخشنامه باید به شکلی تعدیل شود که حداکثر رضایت مندی را ایجاد و منافع نهایی جامعه داروسازی و مردم را تامین کند.


منبع:

1400/08/23
23:01:04
5.0 / 5
678
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
سلامت